Pohansko bude o velikonocích patřit jarmarku a benefici

Břeclav – První letošní akce na Pohansku začíná už v neděli. Krásné a romantické prostředí klasicistního zámečku Pohansko se stalo nejen oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele i návštěvníky z celé republiky, ale má i své místo v kulturním kalendáři našeho regionu.

„Pokud se příjemný kulturní zážitek znásobí pocitem, že se ještě podařilo něco navíc, určitě to přispěje k uspokojení jak návštěvníků, tak i samotných organizátorů. Již osm let na Pohansku Městské muzeum a galerie Břeclav a občanské sdružení Světlana pořádá benefiční koncerty s cílem vybrat finanční prostředky na dovybavení fyziatricko-rehabilitačního oddělení Nemocnice Břeclav,“ prozradila ředitelka muzea Alena Káňová.

Letos datum koncertů vyšlo na velikonoční svátky, takže se organizátoři rozhodli spojit dvě oblíbené akce v jednu.

„V neděli 20. dubna zveme malé i velké návštěvníky na Velikonoční folklorní jarmark a zároveň 8. ročník Benefičního koncertu na zámečku Pohansko. V programu se od 13.30 představí dětský soubor Žižkovjánek z Moravského Žižkova s pásmem lidových velikonočních zvyků a tradicí na Podluží, taneční soubor Old Stars Břeclav pod vedením Jaroslava Švacha, cimbálová muzika Hudci a mužácký sbor Koňaré z Poštovné,“ zve ředitelka Káňová s tím, že k zakoupení budou i rukodělné výrobky a pochutiny.

Pro děti pořadatelé připravují velkou velikonoční dětskou dílnu (nezapomenout si vzít dětské muzejní pasy kvůli dalším razítkům) s tvorbou velikonoční výzdoby a také pohybové soutěže. Děti si mohou vyrobit batikované kraslice a různé jarní dekorace pomocí tradičních i moderních technik.

Vstup do muzejní dětské dílny je opět za poplatek 50 Kč (zakoupení muzejního žetonu u zámečku). Akce se neuskuteční jen v případě opravdu nepříznivého počasí. Všechny návštěvníky srdečně zveme do jarní přírody lužních lesů.

 

-městoBřeclav-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …