Pondělí , 15 Červenec 2024
Čerstvé chilli papričky šly na dračku. Foto: Lidka Pavlovová

Podzámčí rozpálily chilli papričky

BŘECLAV – Břeclav má za sebou první roční Chillifestu, který uspořádal jejich pěstitel Petr Sůkal.

Přestože propagace akce probíhala v podstatě jen na sociální síti, sešly se zde stovky milovníků pálivých papriček. Už po 10 hodině dopolední se zažehly ohně pod kotli kuchařů, kteří neváhali a přihlásili se do soutěže Chilli guru. Ve dvě hodiny pak začala degustace uvařených pokrmů. Zapojilo se celkem pět týmů, mety nejvyšší dosáhl tým z Vinařství Skoupil z Velkých Bílovic a jejich chilli con carne.

Úspěch sklízely i další stánky – pražského Curry House s originálními indickými specialitami, denního baru Dvůr, který nabízel mimo jiné chilli pivo, chilli zmrzlinu nebo chilli čokoládu, čerstvé chilli lusky přivezla brněnská firma WORLD of CHILLI a další speciality nabízel pan Graf ze Schrattenbergu. Mléčnými nápoji mohli lidé utlumit pálení v hrdle u stánku břeclavské Kantýny.

Pro případ většího požáru hrdel návštěvníků byli připraveni dobrovolní hasiči ze Staré Břeclavi se svými vozy, děti bavily „tety“ z Mateřského centra Lvíček Dyjáček.

Velký ohlas vyvolala soutěž Poker face. Osm odvážlivců se snažilo zachovat klidnou tvář při pojídání čerstvých chilli papriček. Orosená čela a ztuhlé úsměvy potvrzovaly, že se jednalo o vskutku nelehký úkol.

Celým programem provázel moderátor televize Nova Milan Blažek a jeho ostravský kolega Nikola Jucha. Na festival navázal koncert v přilehlé hospůdce u Kapra, kde zahrála kapela Chameleon groove z Mikulova a Hrušovan.

 

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …