Pondělí , 15 Červenec 2024

Podomní prodejci vzali Břeclav útokem, narazili však na tuhý odpor místních strážníků !

BŘECLAV – Další vlnu novodobých nájezdníků v podobě podomních obchodníků se zaručeně levnou energií zaregistrovali minulý týden na území Břeclavi strážníci městské policie.

Městská policie sděluje: Již čtvrtým dnem za sebou se setkáváme se skupinkami těchto lidí, nabízejících zvláště v bytových domech sídlištní zástavby zprostředkování smluv o dodávkách elektřiny nebo plynu. Tuto činnost přitom déle než rok zakazuje Tržní řád města Břeclavi. Podomní prodejci si toho jsou velmi dobře vědomi a snaží se co nejrychleji a za využití různých přesvědčovacích taktik ulovit do „svých sítí“ především starší osoby a seniory. Břeclavským strážníkům se zatím podařilo vypátrat ne-li všechny, pak jistě většinu z členů těchto koordinovaných skupin podomních prodejců, jimž ve správním řízení hrozí velmi vysoké pokuty, ve správním řízení až 200.000 Kč. Vysoká míra úspěšnosti dopadení těchto osob, které pohrdají vyhláškami a nařízeními našeho města je dána velmi dobrou spoluprací veřejnosti s městskou policií. Lidé nám zavčas hlásí nejen to, že je doslova mezi dveřmi obtěžoval nějaký nezvaný prodejce. Hlásí nám i to, že třeba přesvědčovací taktice obchodníků na chodbě domu podlehli „a něco podepsali“, a za chvíli začali pochybovat o správnosti svého rozhodnutí k něčemu se narychlo uvázat. Městská policie Břeclav v této souvislosti žádá obyvatele Břeclavi o pokračování pomoci při potírání prodejců provozujících svou činnost zakázaným způsobem. Uvítáme jak neprodleně poskytnuté informace o pohybu těchto podomních prodejců, tak i následné svědecké výpovědi. Upozorňujeme také na velkou rizikovost jakýchkoli narychlo mezi dveřmi sjednávaných smluv i podepisování údajně nezávazných formulářů, a to včetně nezřídka se objevujících se bianco podpisů.

(zno)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …