Podnapilý řidič havaroval

BŘECLAVSKO: Zničil signalizační zařízení železničního přejezdu.

Velké Pavlovice – V sobotu 12. listopadu vyjížděli policisté  k dopravní nehodě. V nočních hodinách u obce Velké Pavlovice nezvládl řízení 42letý řidič osobního vozidla Opel Insignia, který v důsledku silné podnapilosti nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval na železničním přejezdu. Nejdříve vyjel mimo komunikaci a narazil do světelného signalizačního zařízení, které vylomil. Pak pokračoval v jízdě přes koleje a poničil i ocelový sloup osvětlení železniční dráhy. Svou jízdu zakončil nárazem do drátěného oplocení firmy.

Kolegové řidiče vyzvali, aby se podrobil odbornému měření na alkohol. Při pohledu na výsledek testu bylo jasné, že za nezdařenou jízdou stojí právě tento nešvar. Na přístroji se objevila hodnota přesahující 2 promile. Hlídka nezodpovědnému řidiči zadržela nejen řidičský průkaz, ale také osvědčení o registraci vozidla, neboť bylo zřejmé, že poškozené auto  by mohlo ohrožovat bezpečnost silničního provozu.

K celé události lze doplnit několik podrobností. Podnapilý muž byl převezen do nemocnice se zraněním. Celková vzniklá škoda bude dodatečně upřesněna, ale již teď je zřejmé, že se vyšplhá okolo 800 tisíc korun. Dopravní policisté již zahájili úkony trestního řízení ve věci ohrožení pod vlivem návykové látky.

Znovu apelujeme na řidiče, aby se vyvarovali požití alkoholu před či během jízdy. Alkohol za volant opravdu nepatří!

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Past na hackery nevyšla

BŘECLAVSKO: Banka včas odhalila podezřelé transakce a účet zablokovala.  Rychlá reakce banky pravděpodobně zachránila ženě …