Pod zámkem povede cyklostezka

BŘECLAV – Pod břeclavským zámkem vznikne ještě letos cyklostezka.

Město Břeclav obdrželo rozhodnutí o poskytnutí podpory z Oeračního programu životního prostředí ČR na realizaci projektu Revitalizace lokality Podzámčí a Zámecká louka v Břeclavi. Hlavním cílem projektu je obnova historické hodnoty území, zpřístupnění plochy pro obyvatele města Břeclav a vytvoření relaxační zóny v blízkosti zámku.

Realizace cestní sítě je naplánována na dvě etapy. První, která bude realizována ještě v letošním roce, zahrnuje 2,5 metru široké cesty s živičným povrchem. Ta povede od ulice 1. máje mezi pizzerií a Mlýnským náhonem, za obchody Green Park. Za silnicí se rozdvojí, jedna větev povede dál do bývalého autokempu a druhá směrem k zimnímu stadionu. Na páteřní síť cest bude navazovat založení vedlejších cest o šířce 1,2 m resp. 2,5 m s mlatovým povrchem. Projekt počítá s tím, že v lokalitě bude  zřízeno sedm dřevěných odpočinkových ploch určených k relaxaci a opěrná zeď. Náklady na I. etapu jsou odhadovány ve výši 3,2 milionu korun.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …