Po výhře nad Opavou poskočily Lvice na první místo v tabulce 1. Ligy žen

Na další utkání 1. ligy žen přijel k Dyji nepříjemný soupeř z Opavy.

V sobotu 15. října odehrály lvice další mistrovské utkání s dosud neporaženou Opavou. Tato výhra znamená, že se břeclavské hokejistky v průběžné tabulce vyšplhaly na první místo.

Průběh utkání:

O Opavě je známo, že se prezentuje velmi dobrou obrannou hrou a hokejem plným osobních soubojů. Mají jednu z nejlepších obran v lize a do zápasu se Lvicemi obdržely ve čtyřech odehraných zápasech pouhých sedm branek. Břeclavské hráčky ovšem s vidinou možnosti dostat se na vrchol tabulky začaly zostra. Od prvních minut byly na ledě tím, kdo měl kotouč na svých holích a případnou rozehrávku soupeřek narušoval hned v jejím zárodku. Přineslo to trvalejší tlak a také první šance. Až v šesté minutě se Opava konečně pořádně dostala do útočného pásma. Paradoxně vzápětí prohrávala. Z Obrany se po ose Zálešáková, Dvořáková a Kotounová poslední jmenovaná rozjela a z nájezdu prostřelila branku hostí. O necelé dvě minuty později se po střele Kotounové dostala k odraženému puku Dvořáková a servírovala puk na hůl osamocené Búlikové, které nedala přesouvající se brankářce šanci. 2:0. Na konci třetiny se po akci podobné první brance opět rozjela Kotounová, po nabídce od Koníčkové a Lvice tak šli do kabin s uklidňujícím vedením 3:0. Poměr střel na branku po první třetině byl jasným ukazatelem toho, kdo na ledě panuje. Bylo to 14:4 pro domácí hokejistky.

Do druhého dějství nastoupily hostující hráčky s jednoznačným cílem zápas zdramatizovat. Zlepšily svoji obrannou hru, zrychlily rozehrávku a začalo to také přinášet první šance. Opavské hráčky také nabudila jejich první přesilovka. Krátce po jejím skončení se po zbytečné ztrátě kotouče domácích hráček zmocňuje puku Maxnerová a ze samostatného nájezdu snižuje. Hostující tým se v další snaze ovšem dopouští chyby v útočném pásmu, když puk získá Bartalová, posune jej na Zoubkovou a tak vyšle opět do úniku Kotounovou a lvice tak vedou opět o tři branky. O minutu a půl později se zrodí nejhezčí branka zápasu. Búliková vybojuje na levé straně útočného pásma kotouč, vede si jej za branku a před úrovní brankoviště pod hokejkou bránící hráčky nachází na kruzích úplně volnou Dvořákovou, která střelou z první zvyšuje vedení břeclavských na 5:1. Za dvě minutky Opava opět snižuje, když se po nešťastném odrazu dostane za záda břeclavských hráček Orlitová a koriguje na 5:2.

Třetí třetina už byla ve znamení dobývání opavské branky. Domácí hráčky zpevnily obranu, tak jako v úvodní třetině a soupeři dovolily jenom tři střely. Bohužel šance Lvic již zůstaly nevyužity. Postupně se před brankáře dostaly do vyložených pozic Trnková, Koníčková, Gábrová i Búliková, ovšem jejich střely končily bezpečně v náručí hostující brankářky. Na stavu se již nic nezměnilo i přes tři přesilové hry Lvic.

Břeclavské hráčky pak stvrdili svoji pozici  v tabulce 1. Ligy žen v sobotu 22.10. a to vítězstvím  9 :1 nad  HC REBELS 2017 Prostějov, z.s.  

Nyní  je čeká v neděli 30.10 druhé venkovní utkání, .kdy se Lvice utkají s Valkýrami v Brně na Úvoze.

Statistiky:

HC Lvi Břeclav z.s. – Hokejový klub Opava 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)

Branky: 6. Kotounová (Dvořáková, Zálešáková), 8. Búliková (Kotounová, Dvořáková), 19. Kotounová (Koníčková), 31. Kotounová (Zoubková, Bartalová), 33. Dvořáková (Búliková) – 29. Maxnerová, 35. Orlitová (Maxnerová).

Vyloučení: 3:3 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2

Sestavy:

Lvice: Bláhová (Kocmanová) – Duroňová, Bartalová, Kotounová, Zálešáková, Gajdošová, Beňovská, Prokopová, Búliková, Dvořáková, Hodoňová, Koníčková, Zoubková. Höklová, Gábrová, Trnková

Opava: Lasák – Šoltysová, Vlašánková, Barvínková, Gilíková, Pěluchová, Pížová, Stoklasová, Galejová, Orlitová, Maxnerová, Horová, Lásková

HC REBELS 2017 Prostějov, z.s. – HC Lvi Břeclav 1:9 (0:5,1:0,0:4)

,

Branky a nahrávky: 25:31 Fajková (Bartoňková; 5/5) – 0:50 Sadílková (Trnková; 5/5), 2:29 Buliková (Prokopová; 5/5), 12:40 Sadílková (Koníčková; 5/5), 18:23 Gábrová (Buociková, Buliková; 5/5), 24:14 Buliková (Buociková; 5/5), 25:43 Buociková (Buliková; 5/5), 37:26 Buliková (Beňovská; 5/5), 42:29 Prokopová (Buociková; 5/5), 42:58 Buliková (Bartalová; 5/5)
Brankáři: Stanislavová – Bláhová
Vyloučení: 1:2
Průběh utkání : 0:5, 1:5, 1:9

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …