Děti z Planetky sbírají kaštany pro lesní zvěř. Foto: archiv Planetky

Planetka pobaví děti i rodiče

BŘECLAV – Břeclavské Centrum volného času Planetka na Sovadinově ulici nabízí v novém školním roce řadu zajímavých aktivit nejen dětem, ale také jejich rodičům.

V nabídce Planetky je řada kroužků pro děti nejrůznějšího věku, včetně těch nejmenších. Kroužek Sluníčka (pro děti od 2,5 do 4 let) je zaměřený na zdokonalování motoriky pomocí tvoření, tancování, zpívání, hraní na flétničku a cvičení. Důležitou součástí je také pobyt v přírodě. Hopsálek nabízí pro rodiče a děti ve věku 1,5-3 roky hry, písničky, básničky, říkadla a především společné cvičení. Pro děti ve věku 5-10 let, které se rády pohybují, cvičí a tančí při hudbě, líbí se jim zábavné hry a výlety do přírody spojené s cvičením, je určen kroužek Hejbátka.

Další kroužky jsou zaměřeny na přírodu. Kroužek Broučci (3,5-7 let) nabízí tématické hry a pobyt v přírodě, tvoření různých výrobků. Starší děti pak na tuto činnost mohou navázat v kroužku Kamzíci (2. -5. třída). Pro děti jsou připraveny i dlouhodobé tématické hry, pro menší je to letos Dobrodružství se skřítky, pro větší Cesta kolem světa.

Planetka má k dispozici také výtvarný ateliér s názvem Šikulka a ten budou rovněž využívat děti i dospělí. Nejmenší děti mohou tvořit spolu s rodiči, kroužek Šikulka je určený pro děti 6-10 let, pro starší děti (11-15 let) je určen kroužek Uličníci. V ateliéru pro ně bude na každý měsíc připraveno jiné téma – barvení, sprejování, keramika aj. „V kroužcích zaměřených na tvoření se nebude jen malovat, ale děti si vyzkouší i to, co se běžně doma dělat nedá  – například batiku nebo keramiku. Budeme tvořit i v přírodě,“ říká provozovatelka Planetky Ingrid Poliaková Sobotková.

Tvořivé dílničky budou připraveny jednou za měsíc i pro dospělé. Nejbližší se uskuteční ve čtvrtek 9. října, kdy bude na programu spirálová a šitá batika.

Planetka nabízí také jazykovou výuku. Nejmenší děti se mohou naučit angličtinu hravou a zábavnou metodou v kroužku Sovičky, připraveny jsou i kurzy pro starší děti a dospělé, včetně věčných začátečníků. „Na čtvrtek 9. října jsme připravili ukázkové hodiny (16.00-18.00) s rodilými mluvčími pro děti i rodiče,“ zve všechny zájemce o angličtinu Ingrid Poliaková Sobotková.

Planetka nabízí i tématicky zaměřené výukové programy pro mateřské a základní školy – hudebně-pohybové, pohádkové s divadelním představením a tancem, ale třeba i vítání jara, ekologické třídění odpadu, poznávání lesa nebo mikulášskou nadílku.

Planetka připravuje také víkendové pobytové akce, kterých se mohou zúčastnit i děti, které nenavštěvují kroužky. Na podzim to bude například akce s názvem Záchrana říše fantazie (26. 10. – 29. 10.). Každé léto se koná několik příměstských a jeden pobytový tábor. V současné době probíhá na Planetce soutěž ve sběru kaštanů, sbírat mohou rodiny, školy a školky. V listopadu bude vyhlášení výsledků u táborového ohně a lampiónový průvod. Nasbírané kaštany si převezmou lesníci z obory Obelisk.

Bližší informace o činnosti a nabídce sdružení Planetka najdete na www.planetka.eu

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …