Paulík vyhrál v Olomouci

OLOMOUC /Lk/ – V  Olomouci se běžel další  ročník běžeckého závodu Winter Run na trati dlouhé 10 kilometrů. Své loňské prvenství přijel obhajovat břeclavský vytrvalec Roman Paulík. Běžel většinou s kroměřížským Navrátilem, teprve na konci závodu se mu trhákem podařilo dostat se do bezpečné vzdálenosti pro vítězství, které se mu podařilo v čase 27:42, za svým loňským traťovým rekordem zaostal o 32 vteřin. Po závodě sdělil novinářům své plány, hlavně na letošní rok. Nechystá se na halovou sezonu, ale chtěl by si zaběhnout první půlmaraton v Pardubicích.V závodě startovalo přes tisíc závodníků, do cíle jich doběhlo 996.

Bravencová devátá v ČR

OSTRAVA /Lk/ – Jen jedna atletka reprezentovala Břeclavsko na mistrovství republiky juniorů a dorostu v Ostravě. Dorostenka Anna Bravencová nastoupila k početně obsazenému skoku vysokému. Podala průměrný výkon, když až na třetí pokus zdolala 165 centimetrů a tím se umístila na devátém místě. – Na mistrovství měla startovat také juniorka Leona Vargová, ale místo do Ostravy byla převezena na vyšetření do břeclavské nemocnice, kde si vyslechla tvrdý ortel: v několika dalších měsících ji neuvidíme ve vrhačském kruhu a bude se léčit.