foto: frankr

PÁTEČNÍ GLOSY 18.04.2014 Miroslava Macka

Agenturní zpráva: Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slíbil Radě Evropy, že jeho kabinet bude řešit kořeny diskriminace Romů v České republice. 

Opravdu řekl kořeny? Ty ale spočívají ve dvou etnicích s rozdílnou kulturou, jinými životními hodnotami a jiným životním stylem na jednom území! To chce skončit před soudním tribunálem v Haagu?

Nejlepší předvolební agitací jsou předchozí výsledky, jak dokazuje opětovné velmi většinové zvolení Viktora Orbána v Maďarsku: jeho předchozí vláda udělala daňovou reformu – zavedla rovnou daň 16% (u malých firem činí jen 10%), zavedla veřejné práce pro ty, kteří chtěli od státu peníze, začínajícím podnikatelům umožnila získat grant do začátku a daňově oholila zahraniční monopoly, vyvážející enormní zisky do zahraničí. Míra nezaměstnanosti klesla během jednoho ruku z 12% na 8,5% a HDP je na vzestupu.

K pražskému protonovému centru něco z historie pro připomenutí:
V roce 2005 nucený správce VZP Antonín Pečenka, dosazený ministrem Rathem, podepsal s centrem smlouvu o smlouvě budoucí, že VZP bude dostatečně platit, aby se soukromým investorům investice 4,2 miliardy Kč vyplatila – VZP měla po dobu 15 let hradit centru léčbu 1650 pacientů ročně za cenu 26.000 Kč za jedno ozáření, což by při počtu 22 – 25 potřebných ozáření u pacienta dělalo cca 16 miliard. Krabici s vínem za to Pečenka nedostal, v centru prostě několik let působil. V roce 2012 pak založil firmu Proton centrum Praha s.r.o. o které se spekuluje, že by mohla centrum převzít.
Teď se rozhoduje, kdo nakonec ten balík peněz získá…

Karolina Stonjeková zcela logicky:
Definice říká, že parlament je zákonodárný sbor. Pokud tedy EU nařídila přejmenovat pomazánkové máslo, protože to není máslo, a rum proto, že to není třtinový rum, pak by měla přejmenovat i Evropský parlament. De facto to totiž žádný parlament není, jelikož jeho členové nemají zákonodárnou iniciativu, která dělá parlament parlamentem!!! Používat výraz „Evropský parlament“ je tudíž stejně matoucí, jako používat výraz „pomazánkové máslo“.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …