www.tyden.cz

Pálavské vinobraní si v kapkách deště užilo čtyřicet tisíc lidí

Mikulov – Letošní Pálavské vinobraní bylo jiné. Nejenom díky pestrému programu a novinkám, ale zejména díky hostu, kterého nikdo nezval. Dešti. I přes pošmourné počasí přijelo do Mikulova v průběhu víkendu na čtyřicet tisíc lidí.

„Děkujeme všem návštěvníkům Pálavského vinobraní, že nám zůstali nakloněni i přes nepřízeň počasí,“ řekl v neděli starosta města Rostislav Koštial.

Zejména noční vytrvalý déšť dělal organizačnímu týmu společnosti Mikulovská rozvojová vrásky na čele. Svým profesionálním přístupem však největší akci roku zvládl na výbornou. Všechen program na Náměstí, amfiteátru a v zámecké zahradě jel podle plánu a všichni účinkující vystoupili. Přes den se nad Mikulovem usmálo občas i slunce, jen k večeru už k nezbytné výbavě návštěvníků patřily nepromokavé bundy, pláštěnky a gumáky.

V sobotu po poledni zaplněným Náměstím projížděl král Václav IV. se svojí družinou a královnou Chantal Poullain. Městem o víkendu procházeli krojovaní i kejklíři. Tisíce lidí si v amfiteátru či na Náměstí během víkendu poslechly Báru Basikovou, Anetu Langerovou či Celeste Buckingham a Věru Martinovou a o skvělou atmosféru mezi kapkami deště se postaraly také kapely Gipsy.cz, Divokej Bill, Rybička 48, Support Lesbiens či 4TET.

Jedinou změnou v programu byl nedělní výstup na Svatý kopeček. „Cesta na vrchol byla opravdu díky dešti neschůdná a tak jsme zvolili náhradní variantu. Akce se přesunula na zámeckou terasu s výhledem na Svatý kopeček,“ řekla Marcela Koňáková, ředitelka pořádající společnosti. Opětovný sponzor výstupu Vinařství Vinofol z Novosedel věnoval desetitisícový šek na podporu kapliček na křížové cestě. Patronkou letošního výstupu byla herečka Simona Stašová. „Moc si vážím toho, že jsem byla pozvaná. A osobně bych také chtěla přispět na podporu Svatého kopečku. Velmi ráda bych vám tu v budoucnu zahrála jedno ze svých představení,“ řekla herečka s tím, že veškerý výtěžek z představení by putoval na konto podpory mikulovské dominanty. Simona Stašová také přislíbila, že se pokusí příští rok přijet do Mikulova i svou maminkou, herečkou Jiřinou Bohdalovou.

Nedílnou součástí vinobraní byla také již tradiční Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti a Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní „Mikulovský nos“, které vyhrál Dalibor Hejl z Letovic.

Šedesátý sedmý ročník Pálavského vinobraní byl nezapomenutelný. V tak intenzivních kapkách deště návštěvníci netančili posledních patnáct let. „Jednou to zase muselo přijít. Věřím, že se však letos vypršelo a příští ročníky budou opět slunečné,“ dodala s optimismem ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová Marcela Koňáková.

Jitka Sobotková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …