OZVĚNY BŘECLAVSKÉHO ROCKU – „kapel je dost a některé by lidé chtěli vidět znova“

BŘECLAV /  KD Delta Břeclav / sobota 31. 10. 2015  – OZVĚNY BŘECLAVSKÉHO ROCKU

Vystoupí brněnští MOCCA SOUL BAND s břeclavákem Pavlem Haladym, ROMEN, ALEX BAND a již legendární břeclavská kapela HRACZKI. Příznivci výborné muziky se opět mají na co těšit! A tak jsme si dovolili  Tomáše Tesaře, organizátora a zakladatele již tradiční hudební akce Ozvěny břeclavského rocku, který letos pořádá  5. jubilejní ročník, trošku vyzpovídat:

Jak bylo pro tebe těžké letos už po páté naplnit program?
V podstatě z osmdesáti procent jsem byl už domluven z minulého ročníku. Hledala se jen parta pro Pavla Haladyho, protože někteří muzikanti z  Melody Gentleman v tom termínu nemohou. Nakonec přijede band Zdeňka D. Blažka.

Co třeba HRACZKI, nebyl problém dát se dohromady? Pokud vím tak jste skoro každý z jiného konce republiky, no a navíc jak to zvládneš při organizování akce ještě hrát?
Opravdu to byl velký problém, původní členové jsou zavátí po celé republice. V nejrůznějších oborech a určitě nejsme schopni se potkat a něco nazkoušet. Věřím, že to nakonec dobře dopadne. A že muzikanti budou mít nadřeno podle instruktážní kazety, kterou připravuje Pavel Kašpar. Jinak hraní na akci je náročné, ale naštěstí mám kolem sebe lidi, co mě dokážou zastoupit.

A teď trochu výhled do budoucna, a souvisí to s první otázkou, dá se udržet tato tradice pravidelně každý rok? A co bys k tomu potřeboval?
Myslím si, že se tato akce chytla, že může fungovat. Kapel je dost, některé při svých vystoupeních nacpaly do svého vystoupení několik projektů a já si myslím, že některé by si zasloužily samostatné vstoupení a některé kapely by chtěli vidět lidi znovu. Bohužel tak jako vše je dnes o penězích, všichni dostávají honorář a se vstupným nehýbu. Každý rok jsem žádal peníze od úspěšných místních firem, bohužel většinou marně.
Z města nechci tahat peníze, podporuje mě s cenou pro muzikanta, který je uveden do Síně Ozvěn. A já jsem stará škola, nechci být někomu politicky zavázaný, takže hledám lokálního patriota a věřím, že ho jednou najdu.

Ozveny breclavskeho rocku plakat 800px

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …