Oznamovatelka bomby ve škole odhalena. Nedostal dávky, tak napadl úřednici

Odhalili oznamovatelku „bomby“ ve škole

BŘECLAV (juh) – Policisté již znají, kdo se ukrývá za anonymním hlasem, který minulý týden ohlásil bombu na Základní škole Komenského v Poštorné.  

Ke konci minulého pracovního týdne zaměstnalo nejen řadu policistů, ale i další složky integrovaného záchranného systému anonymní oznámení, že u základní školy v Poštorné budou umístěny bomby. Přestože se tatao výhružka ukázala lichou, policisté z obvodního oddělení Břeclav v součinnosti se službou kriminální policie a vyšetřování se intenzivně pustili do rozplétání případu a snažili se v co nejkratším čase zjistit, kdo poplach způsobil. A byli brzy úspěšní.

„Výbornou operativní činností se kolegům podařilo vypátrat podezřelou ženu, která se následně ke svému jednání doznala.

V současné době probíhá vyšetřování, můžeme pouze upřesnit, že za anonymním telefonátem stojí 65 letá  žena z Břeclavi, kterou šíření poplašné zprávy napadlo spontánně, aniž by měla ke škole nějaký vztah,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

 

Nedostal dávky, tak napadl úřednici

BŘECLAV (ha) – Jako gentleman se nechoval. Právě naopak! Sedmapadesátiletý muž z Břeclavi skončil v policejní cele poté, kdy zaútočil na pracovnici v budově břeclavského městského úřadu.

V pondělí 23. března přišel na oddělení a domáhal se vyplacení sociálních dávek. Zaměstnankyně mu ovšem dle zákona nemohla vyhovět, a tak muž přešel do protiútoku. Nejdříve jí začal nadávat a urážet, pak jeho verbální napadání přešlo do fyzického útoku. Ženu udeřil otevřenou dlaní a z budovy utekl.

Daleko však nedoběhl. Hlídka městské policie ho zadržela a předala na břeclavské obvodní oddělení Policie ČR. Policisté zadrženého muže dobře znali již z dřívějška. Zahájili úkony trestního řízení a policejní komisař mu sdělil obvinění z přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. V současné době pobývá v policejní cele a čeká na výrok soudce, neboť policisté podali návrh na vzetí do vazby. Za své protiprávní jednání si může vysloužit až čtyřletý pobyt za mřížemi.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …