foto: folklorni sdruženi.cz

Otvírají se strážnické brány

STRÁŽNICE – Od čtvrtka 26. června do neděle 29. července proběhne ve Strážnici již 69. ročník mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2014 a 32. ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice 2014.

Čtyřdenní program je jako vždy velmi bohatý, ovšem Břeclavsko je zde letos zastoupeno jen velmi okrajově. V pátek 27. června se od 17 hodin představí v programu autorek Aleny Schauerové a Magdaleny Maňákové Tady jsme doma dětský folklorní soubor Jatelinka z Moravské Nové Vsi s vedoucí Vladislavou Časnou i se svou cimbálovou muzikou, kterou vedou Michaela Blažková a Ctibor Hrančík. Pořad se uskuteční v malém amfiteátru ve skanzenu.

V sobotu dopoledne od 9 do 12 hodin budou v kvalifikaci o postup do odpoledního finále na stadionu Zahrada soutěžit nejlepší tanečníci slováckého verbuňku, kteří se sem probojovali z regionálních soutěží. Z Břeclavska je to šest verbířů z Podluží a šest z Hanáckého Slovácka. V průběhu odpoledního finále, které proběhne od 14.30 do 17.30 hodin, se představí i vítězové dětských soutěží. Od 11 do 12 hodin, opět ve skanzenu v objektu Stodola, se v rámci Folklorního klubu u příležitosti 50 let folklorního časopisu Malovaný kraj uskuteční setkání, kde se budou číst úryvky z tohoto časopisu. Bude se také hovořit o tom, co se dá udělat pro záchranu Malovaného kraje. Hostem bude šéfredaktorka časopisu Eva Kovaříková.

V nedělním pořadu Zpěváček slaví 20 let od 10.30 hodin se představí břeclavský dětský zpěvák Tomáš Harvánek, který zazpívá za doprovodu Brněnského rozhlasového orchestru.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …