Ostrostřelec MSK se jmenuje Pavel Lapeš

MSK Břeclav-Prostějov 4:3 (2:1)

Břeclav – Když fotbalisté dostanou tři branky, těžko mohou pomýšlet na dobrý výsledek. Muži MSK Břeclav ale v posledním podzimním startu Moravskoslezské fotbalové ligy i přes tři výlovy ze sítě Lukáše Prokopa získali tři body za výhru, protože měli ve svém středu ostrostřelce Pavla Lapeše, který konto soupeře zatížil čtyřmi góly.

Zápas to byl zajímavý od prvních minut, s množstvím šancí i branek, což se divákům muselo líbit, zejména proto, že se nakonec z výhry radovali fotbalisté MSK. První šanci měl již ve čtvrté minutě Tomáš Kunc, který netrefil do prázdné branky míč z dobré přihrávky od Pavla Lapeše. O sedm minut později nastřelili hosté břevno po hlavičce někdejšího prvoligového hráče Karla Kroupy.

Ve 21.minutě rozvinuli domácí fotbalisté akci na jeden dotek a dostali se až do nebezpečné blízkosti branky Prostějova. Tentokrát finální přihrávku adresoval Kunc Lapešovi, který poslal míč do protipohybu brankáře hostí a otevřel skóre. Mohlo být i lépe, když po dvou minutách byl ve své druhé  šanci Kunc. Ve 27.minutě po trochu komplikované situaci v šestnáctce MSK kopali hosté penaltu a vyrovnali na 1:1. Ani napotřetí se Kunc sám před brankářem Burešem nedokázal prosadit, ale tři minuty před koncem poločasu vrátil Břeclavi vedení po úspěšné hlavičce Lapeš.

I do druhé půle vstoupili fotbalisté MSK soustředěně a již ve 48.minutě dosáhl třetího úspěchu střelecky disponovaný Lapeš, který prokázal při rohovém kopu dobrou volbu místa u zadní tyče a odražený míč poslal o sítě. O něco později znovu zahrozil Kroupa, ale Prokop byl na místě. Až na vedení 4:1 se domácí tým dostal po další přesné trefě Lapeše, který vyrazil v 56.minutě do úniku, na hranici šestnáctky si zasekl míč, obelstil obránce Prostějova a přesnou střelou k tyči obstřelem překonal brankáře.

Do konce zápasu ale stále ještě chybělo přes půl hodiny a kvalitní celek Prostějova se nemínil jen tak vzdát. Snížil na 2:4, měl i další šanci, ale kontaktní brance zabránil reflexivní zákrok Prokopa. V šancích byli i domácí hráči, nebyl to však Lapeš, kterému se zápas mimořádně vydařil, ale Ondřej Paděra a Antonín Horváth, kteří se dostali po brejcích sami před brankáře hostí, ale překonat ho nedokázali. Stav 4:2 vydržel až do poslední minuty, v níž Kroupa podruhé skóroval a upravil tak na konečných 4:3. To malinko snížilo úspěch celku MSK, tři body ale zůstaly doma a znamenaly udržení dobré pozice v tabulce MSFL.

„Tak nějak by měla vypadat naše útočná hra. Proměnili jsme, vlastně Lapeš proměnil, zhruba třetinu našich šancí. Skórovat mohli i Kunc, Paděra a Horváth, kteří byli sami před brankářem hostí, a také Šenk, který byl u zakončení pohledné kombinace pěti hráčů. Prostějov chtěl u nás hrát fotbal, dařilo se i nám, zápas se musel líbit,“ komentuje úspěšný start fotbalistů MSK Břeclav jejich trenér, čerstvý padesátník Karel Bečka.

Sestava MSK: Prokop  Zezula, Dobšíček, Šenk, Dvořák – Hloch, Simandl, Paděra, Carvalho (74.Jurčík) – Lapeš (84.Tetur), Kunc (66.Horváth).

Další výsledky: Zábřeh-Hulín 1:4 (0:2), Líšeň-Sigma Olomouc B 0:5 (0:4), Třebíč-Vyškov 2:0 (1:0), Kroměříž-Hlučín 1:0 (0:0), Uničov-HFK Olomouc 0:3 (0:2), Opava B-Orlová 1:2 (1:2), Zlín B-Slovácko B 2:3 (1:3).

Tabulka po 14.kole: 1.SK Sigma Olomouc B – 30 bodů, 2.SK Sulko Zábřeh – 28, 3. 1.FC Slovácko B – 28, 4. 1.SK Prostějov – 25, 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 25, 6.FC Hlučín – 23, 7.Horácký FK Třebíč – 23, 8.SK Uničov – 23, 9.FC Fastav Zlín B – 22, 10.MFK Vyškov – 21, 11. 1.HFK Olomouc – 19, 12.MSK Břeclav – 17, 13.SK Spartak Hulín – 17, 14.FK Slávia Orlová-Lutyně – 16, 15.SK Líšeň – 13, 16.Slezský FC Opava B – 4.

Zápas 16.kola Opava B-Zábřeh byl předehrán s výsledkem 1:3 (0:1) a je již v tabulce započítán.

Před zimní přestávkou se bude hrát ještě první odvetné jarní kolo, v němž nastoupí muži MSK Břeclav v sobotu 15.listopadu od 13:30 hod ve Vyškově. Jejich nejbližší soupeř patří také k celkům středu tabulky, tak lze očekávat vyrovnaný boj o třetiligové body.