Dorostenec Erik Veselý zvládl i těžší mužský oštěp a obsadil výborné druhé místo. V oštěpu bodovalo hned šest břeclavských atletů. Foto: Jiří Holobrádek

Oslabený tým atletů si vedl výborně

BŘECLAV /Lk/ – Poslední kolo atletické I. ligy mužů a žen se uskutečnilo za ideálních podmínek v Břeclavi. Z podmračené oblohy občas vysvitlo slunce, bylo teplo a bezvětří. Proto byla většina výkonů velmi dobrá, ať již od zúčastněných celků, tak i od domácích závodníků.

Jako nejlepší lez hodnotit výkon staršího žáka Matěje Osičky, který překonal osobní na 800 m, když zaběhl rekord Břeclavska časem 1:59,37, jako 15. závodník vůbec zaběhl „půlku“ pod dvě minuty. Je to současně nejlepší letošní výkon v ČR. Dorostenec Erik Veselý hodil mužským oštěpem (800 g) nejlepší výkon v ČR a skončil překvapivě muzi muži na druhém místě. Dorostenec Vodák se zlepšil v trojskoku a patří mu čtvrté místo v historických tabulkách okresu, Formánek v disku postoupil v historických tabulkách na páté místo. Mimo soutěž startovala v soutěži žen mladší žákyně Kováříková, která zaběhla letos druhý nejlepší čas všech ženských kategorií na Břeclavsku 2:33,53, dorostenka Komínková skočila do výšky 152 cm. Je škoda, že mužům chyběli klíčoví atleti dálkař Juška a překážkář Uher pro zranění. Přesto si vedli výborně a obsadili nečekaně druhé místo se 164 body za Opavou a Olomoucí. Z jednotlivců vyhrál jen Paulík na 800 m, i když nemá stále v pořádku zranění nohy.

Osmistovka byla také parádní břeclavskou disciplínou. Zvítězil Roman Paulík (startovní číslo 78), třetí doběhl Matěj Osička (80), který navíc překonal okresní rekord staršího žactva a poprvé zvládl tuto trať pod dvě minuty.Foto: Jiří Holobrádek
Osmistovka byla také parádní břeclavskou disciplínou. Zvítězil Roman Paulík (startovní číslo 78), třetí doběhl Matěj Osička (80), který navíc překonal okresní rekord staršího žactva a poprvé zvládl tuto trať pod dvě minuty. Foto: Jiří Holobrádek

Bodující břeclavští atleti: 800 m: 1. Paulík 1:58,65, 3. Osička 159,37, 1500 m: 3. Paulík 4:02,93, 5. Valachovič 4:05,45, 3000 m: 3. Valachovič 8:40,16, 110 m překážek: 3. Zelinka 15,66, 9. Hanzlíček, 400 m překážek: 6. Ošmera 59,27, 4×100 m: 5. Břeclav 45,61, 4×400 m:4. Břeclav 3:30,38, výška:: 4. Vodák 189, 5. Zelinka 185, 8. Hanzlíček 180, dálka: 4. Ošmera 664, trojskok: 4. Zelinka 14,16, 8. Vodák 13,44, koule: 6. Brenn 13,57, 9. Formánek 12,72, disk\. 4. Formánek 43,08, oštěp: 2. Veselý 58,37, 4. Anděl 56,77, 5. Formánek 55,13, 7. Brenn 54,28, 8. Lacina 52,38, 9. Hrozínek 50,65 (nejsilnější břeclavskou disciplínou získala Břecl 30 bodů !) 20 km chůze: 3. Hloch 1:56,04, 4. Herman (stejný čas)..

Velmi dobré výkony byly k vidění u žen Olympu Brno. Například Lenka Kršáková zaběhla 100 m za 11,76, Tereza Vytlačilová hodila přes 51 metrů oštěpem, v trojskoku skočila Lucie Májková bez jednoho centimetru 13 metrů.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …