Osička v Tbilisi nepostoupil

TBILISI – (Lk) – V hlavním městě Gruzie Tbilisi probíhal několik dní Evropský olympijský festival mládeže za účasti mladých atletů z  kategorie dorostu celého světa.

Mezi účastníky prošel přísným sítem výběru i atlet Lokomotivy Břeclav, žák devítiletky z Velkých Bílovic Matěj Osička. Startoval v běhu na 800 metrů a zažil tvrdý test jeho první světové soutěže. Byl zařazen do prvního rozběhu a jak se ukázalo později i nejsilnějšího běhu. Vítěz Belgičan Crestan zaběhl nejlepší čas ze všech účastníků 1:54,73 minut (jeho osobní rekord je 1:52,88). Matěji se nedařilo, skončil na šestém místě časem 2:00,69 a do dalších bojů nepostoupil. Je to jeho nejslabší výkon posledního období. Skončil podle zaběhnutého času na 17. místě, ale odváží si z Gruzie velmi cenné zkušenosti.