Milan Zoubek

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 6:4 ( 3:1, 2:2, 1:1)

Sestava Břeclav : Hübner (Michálek) – Směřička, Papp, Dora, Klauda, Göndör, Zugar – Gabriška, Zháňal, Průdek, Hrbatý, Klimovič, Lenkovič, Jajcay, Abazaj, Juránek, Nešpor

Sestava Uničov  : Sedlář – Kreisel, Paška, Fryč, Fekiáč, Halouska, Navrátil – Čuřík, Sršeň, Vrána, Handl, Gerhát, Korhoň, Navrátil, Žajgla, Hromádka

Branky: 7. Směřička ( Hrbatý, Klimovič), 14. Klauda ( Hrbatý, Lenkovič), 17. Lenkovič (Klimovič, Hrbatý), 23. Klimovič (Hrbatý), 26. Hrbatý (Papp ), 54. Klimovič (Lenkovič, Gabriška) – 7. Čuřík, 35. Žajgla (Čuřík, Navrátil), 37. Korhoň (Žajgla), 51. Žajgla (Paška, Halouska)

Vyloučení:  6:8 (z toho Uničov 1 x 5 + do konce utkání, 1 x OT 10 minut)  Využití : 4:2  Oslabení 0:0

Lvi po posledních zápasech loňského roku vypadli z postupové osmičky a potřebovali tedy na domácím ledě nutně bodovat. Do utkání nastoupil také jako hráč trenér domácího výběru J. Klimovič, který nehrál soutěžní utkání již téměř rok.  Hokej hrát rozhodně nezapomněl a byl důležitým článkem v zápase.Hosté měli v sestavě několik vele zkušených borců, kteří hrávali pravidelně i 1. ligu a v jejich čel stál bývalý extraligový hráč L. Korhoň.

Hned v první minutě zápasu jsme Orlům nabídli možnost zahrát si přesilovou hru, po vyhození puku do hlediště z našeho obranného pásma. Hráči Uničova si vytvořili pár šancí, ale bez brankového efektu. Až do konce šesté minuty utkání se na ledě odehrávala spíše oťukávaná. Uničov hrál až s příliš bohorovným klidem, a chvílemi to vypadalo, že naše hráče soupeř podceňuje. Lvi se snažili hnát do zakončení, ale kombinace ještě úplně nevycházeli. Za prohřešek hostujícího celku , příliš mnoho hráčů na ledové ploše, jsme měli příležitost první přesilovky i my. zde se naplno ukázala herní vyzrálost J. Klimoviče, který si ve druhé pětce skvěle rozuměl s F. Hrbatým a R. Lenkovičem. Po vzájemné kombinaci nalezl F. Hrbatý najetého obránce D. Směřičku volného na kruzích, který nedal hostujícím brankáři šanci zasáhnout.   Ovšem po 15 – ti vteřinách bylo srovnáno. Mezi našimi obránci se prosmýkl J. Čuřík a nedal Hübnerovi šanci. 13. minuta znamenala další naši přesilovku a druhá formace ji dokázala opět proměnit. Tentokráte volného prostoru využil obránce I. Klauda, který opět po nahrávce F. Hrbatého, vrátil Lvům vedení. Hosté i nadále hráli pod své možnosti a Lvi toho dokázali využít i potřetí. tentokrát se na brance podílel celý druhý útok, když po kombinaci J. Klimoviče a F. Hrbatého zakončoval R. Lenkovič.

Ve druhé třetině se očekával tlak hostujícího celku, který se netají ambicemi na postup do druhé ligy. Opak byl ovšem pravdou. 23. minuta a mezi střelce se poprvé prosazuje J. Klimovič po nabídce F. Hrbatého. O dvě minuty později přijde faul na našeho A. Jajcaye, který inkasuje nepříjemný úder do hlavy. nabídnutou pětiminutovou přesilovku využíváme ovšem jenom jednou. Po čtyřech asistencích je nyní střelcem F. Hrbatý, který si tak připisuje pátý kanadský bod. I přes několik možností další branku již nepřidáváme. Naopak i hosté začínají konečně přidávat na tempu.  V 35. snižují a o dvě minuty později L. Korhoň ukáže domácímu publiku nechytatelnou střelou , jak pálí extraligoví hokejisté. Do kabin i tak jdou Lvi nadále s dvoubrankovým vedením.

Třetí třetinu již hosté zatápí našim pod kotlem čím dál více. Hrdinou utkání se tak v tyto minuty stává F. Hübner, který se dostává do ohně střel a dorážek.  V 51 minutě hostující tým opět překoná našeho brankáře, při oslabení Lvů a rázem je zaděláno na drama. Lvi vedou již pouze o jedinou branku. Po minutě hosté opět špatně střídají. Na led tak naskakuje dnes velmi produktivní druhý útok a po ose Gabriška, Lenkovič se ke střele dostává osamocený J. Klimovič a zvyšuje opět na dvou brankový rozdíl. V čase 56:02 dochází k dalšímu našemu faulu. Hosté si berou oddechový čas a již téměř 4 minuty před koncem utkání odvolávají svého brankáře. Tyto předlouhé minuty  se bráníme a nakonec úspěšně. Branku již nepřidá ani jeden tým.

Lvi tak poráží Uničov i podruhé v sezoně a do tabulky si připisují vele důležité tři body.  O další bodový zisk na úkor favorita, se Lvi pokusí již tuto sobotu 13.1. od 17:00. když přivítají HC Spartak Uh. Brod.

Stav základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje po víkendových zápasech

Název části: Základní část (zč)
Tabulka dle: SDŘ článek 416