Opravy vozovek na objízdných trasách obklíčily město.

Hustopeče – Na základě neúnosné dopravní situace v souvislosti s uzavírkami komunikací na objízdných trasách poslali radní města Hustopeče otevřený dopis ministru dopravy Antonínu Prachařovi. Apelují na uvolnění příjezdových komunikací do města i ven. A především upozorňují na špatnou koordinaci oprav a nefungující komunikaci mezi zainteresovanými subjekty v čele s ŘSD.

Otevřený dopis radních Ministerstvu dopravy ČR

Hustopeče 20. května 2014
Vážený pan
Ing. Antonín Prachař
ministr dopravy
Ministerstvo dopravy České republiky
Nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12
110 00 Praha 1-Nové Město

Vážený pane ministře,
rozhodli jsme se Vás, jako zástupci samosprávy v městě Hustopeče, oslovit otevřeným dopisem ohledně neúnosné dopravní situace v Hustopečích u Brna.
Ředitelství silnic a dálnic ČR, jehož je Ministerstvo dopravy zřizovatelem, rekonstruuje a opravuje některé úseky dálnice D2. Opravuje se i dálniční úsek na 25 km tj. úsek na dálničním sjezdu u Hustopečí u Brna, který byl uzavřen dne 3.5.2014 a má být uzavřen do 29.6.2014 tj. plných 58 dní ve směru na Břeclav a ve směru z Brna. Přesně jde o uzavření nájezdové a výjezdové větve dálnice D2 v MÚK 25 „Hustopeče“ vpravo (ve směru Brno – Břeclav) v rámci opravy AB a CB vozovky D2 km 24,4 – 28,4 vpravo.
Tuto situaci považujeme jako zástupci samosprávy v městě Hustopeče za naprosto neúnosnou. Nedovedeme si představit, že by v třetím tisíciletí nešel příslušný úsek rekonstruovat takovým způsobem a takovou technologií, že by byl dálniční sjezd a nájezd vždy v jednom pruhu otevřený nebo byl uzavřen jen v řádu jednotek dnů. Považujeme také za absurdní, že ŘSD není schopno naplánovat a sladit akce oprav či rekonstrukcí silnic s dalšími subjekty zejména s kraji.
Dostali jsme se tak do situace, že nájezd z D2 je do Hustopečí ve výše uvedených směrech uzavřen a současně Jihomoravský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace rekonstruuje úseky silnice třetí třídy číslo 425 tak, že je do Hustopečí z obou směrů na silnici číslo 425 omezen příjezd (směr od Brna u Starovic a směr od Břeclavi u Staroviček).
Vážený pane ministře, celou situaci, kdy je naše město, které má spádovost 30 tisíc obyvatel, doslova obklíčeno ze všech stran rekonstrukcemi klíčových příjezdových tras, považujeme za velmi vážnou. Ukazuje na pozoruhodnou neschopnost plánovat a realizovat opravy či rekonstrukce staveb ze strany Ministerstva dopravy respektive se ukazuje, že se vůbec neohlížíte při realizaci těchto oprav na obyvatele daného regionu. Opakujeme, nedovedeme si představit, že při plánování nespolupracujete s dalšími vlastníky silnic, jako jsou například kraje a že technologie a postupy v současné době neumožňují provádět opravy či rekonstrukce bez toho, aniž by musely být hermeticky uzavřeny dálniční sjezdy a nájezdy po dobu několika měsíců.

Vážený pane ministře, žádáme Vás o okamžitou nápravu celé situace, úpravu postupů prací na D2 na 25 kilometru tak, aby byly okamžitě zpřístupněny dálniční nájezdové a výjezdové větve u Hustopečí a to v obou směrech jak na Břeclav, tak i na Brno.

 

S přáním pěkného dne

Ing. Luboš Kuchynka v.r., starosta města Hustopeče

Libor Sadílek v.r., místostarosta města Hustopeče

Ing. Jan Vrba v.r.,člen Rady města Hustopeče

Antonín Matocha v.r., člen Rady města Hustopeče

PharmDr. Peter Hytych v.r., člen Rady města Hustopeče

Ing. Jiří Kadrnka v.r., člen Rady města Hustopeče

Ivan Vincour v.r., člen Rady města Hustopeče

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …