Pondělí , 15 Červenec 2024

Operace mi moc pomohla, dokonce jsem odložila berle.

BŘECLAV (luk) – O tom, že operační léčba obezity je opravdu účinná svědčí i vyjádření jedné z pacientek,která se u MUDr. Michala Čierneho v Nemocnici Břeclav podrobila před dvěma a půl měsíci operaci žaludku.  

Pacientka Milada F. je žena středního věku z Uherského Ostrohu a před operací měla tělesnou hmotnost 127 kilogramů. Potřebovala jít na vážnou operaci levého kolena, ovšem lékaři jí doporučili nejprve korigovat před operací tělesnou hmotnost. Opakovaně držela různé diety, ale patřičný výsledek se nedostavil a operaci kolena, kvůli kterému byla značně omezena v pohybu, tak nebylo možné provést.

„Moje ošetřující lékařka v Uherském Ostrohu mi poradila, že v Břeclavi dělá doktor Michal Čierny operaci žaludku, po které se daří výrazně korigovat nadváhu. A protože moje dřívější snaha byla naprosto bezvýsledná (po mnohých dietách jsem sice nějaké to kilo shodila, ale za nějaký čas zase přibrala), rozhodla jsem se pro operační zákrok. Operace proběhla bez komplikací a výsledek je takový, že po dvou měsících jsem shodila 11 kilogramů. Cítím se velmi dobře, nemám žádné potíže, neužívám žádné léky. Jím menší dávky, žádný hlad nepociťuji a pohybuji se daleko lépe. Dokonce ani koleno tolik nebolí, upravil se mi vlivem snížení váhy krevní tlak i hladina cholesterolu. Stále se mi daří snižovat váhu, dokonce jsem po létech odložila berle. Dojíždím na kontroly k doktoru Čiernemu a spolupracuji i s dietologem a obezitologickou ambulancí. Opravdu jsem s výsledkem operace v břeclavské nemocnici velmi spokojená, já už ani nevěřila, že s tou mojí nadváhou jde něco dělat,“ uvedla při kontrole v ordinaci MUDr. Čierného v břeclavské nemocnici spokojená pacientka.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …