Adéla Korečková z Pardubic skončila v hodu kladivem třetí foto. sgpce.cz

Ondřej Vodák úspěšně reprezentoval v Maďarsku

BUDAPEST (Lk) – V maďarské Budapešti se uskutečnilo mezistátní atletické trojutkání dorostu Maďarsko – Slovensko – Česko.

Na základě letošních výkonů a především výsledků z mistrovství ČR byl do celku Česka nominován i výškař Ondřej Vodák z Lokomotivy Břeclav a byl úspěšný, když se umístil na třetím místě. Za maďarským závodníkem Horvátem, který skočil 193, měli další tři závodníci shodný výkon 189 cm. Na opravy se dostal před Vodáka Slovák Sýkora. Velmi důležité bylo, že Vodák na opravy předstihl druhého českého závodníka, věčného soupeře Štěpánka a udržel si tak české prvenství a to je rozhodně další úspěch tohoto mladého atleta. Je totiž v kategorii dorostu teprve prvním rokem. Celkově vyhrálo trojutkání Česko s 310 body, druhé bylo Maďarsko (279 bodů) a třetí Slovensko (68 bodů).

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …