Old Stars Břeclav byli na Seniorech 2014

PETROV-PLŽE  – Již 14 ročník folklorního festivalu Senioři 2014 se konal v sobotu 31. května v přírodním areálu mezi vinnými sklepy v Petrově – Plžích.

Festival začal setkáním vedoucích všech jedenácti pozvaných folklorních souborů, které přivítala hlavní organizátorka a také moderátorka celého odpoledne Tatiana Pálenská, která převzala rodinnou folklorní štafetu od svého otce, vynikajícího strážnického primáše Slávka Volavého. Následovalo představení jednotlivých souborů početným divákům. Pak už se na jevišti střídaly soubory z Moravy a Slovenska – Spinek z Vnorov, Pozdní sběr z Napajedel, Šafrán z Brna, cimbálová muzika a mužský sbor Výhonek z Opavy, soubor Olšany z Orlové a Old Stars Břeclav. Ze Slovenska pak Burinka z Bratislavy, Senior klub Družba Trenčín, senioři souboru Váh z Liptovského Mikuláše, Kmotry z Detvy a heligonkáři, Imi Oravec na píšťalku a fujaru a senioři souboru Košičan.

Old Stars Břeclav jako správný reprezentant svého regionu Podluží předvedli podlužáckou klasiku – vrtěné a verbuňk, ženský sbor zazpíval písně z Podluží a tanečníci přidali žertovné pásmo Starovojanské sólo, které se jako vždy líbilo. Seniory z Břeclavi mistrně doprovodila cimbálová muzika Růža z Vnorov s primáškou Andreou Slavíkovou. Počasí vyšlo, a tak program mohl pokračovat až do večerních hodin.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …