Okrádal zdravotníky i hasiče

BŘECLAVSKO: Pachatel série krádeží skončil ve vazbě.

Břeclavským kriminalistům se podařilo ustanovit a vypátrat muže podezřelého ze série krádeží v provozovnách, kancelářích, nemocničních a lázeňských zařízeních, které páchal po celém území ČR. Ten se neštítil okrádat ani lékaře, zdravotníky nebo hasiče ve službě. Na jeho identifikaci a dopadení spolupracovali policisté z různých koutů republiky. Na základě postupně získávaných poznatků a vyhodnocených stop se podařilo natipovat podezřelého muže. Zadržen byl na začátku tohoto týdne. Devětapadesátiletému muži jsme prokázali celkem sedmnáct případů, kdy se nezákonně obohacoval na úkor okradených osob. Trestné činnosti se dopouštěl i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech potrestán a odsouzen k dvouletému trestu vězení. Brány věznice opustil v březnu letošního roku a o dva měsíce později již dokladujeme jeho první krádeže. Z různých prostor pro zaměstnance nebo pacienty kradl peněženky, elektroniku a vše, co mohl snadno zpeněžit. Celková škoda, která je mu připisována, dosáhla částky 160tisíc korun. V současné době je muž z Přerovska s trestní minulostí obviněn z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku, za které by mohl být odsouzen až na pět let odnětí svobody. Po zvážení všech okolností a jeho minulosti jej soudce poslal do vazební věznice. Zde uvádíme výčet jeho zjištěných skutků:

1. V břeclavské nemocnici vnikl do lékařského pokoje, kde ze dvou nalezených peněženek vybral finanční hotovost, kterou použil pro svoji potřebu.

2. V břeclavské nemocnici v pokoji pro personál odcizil peněženku se dvěma platebními kartami, finanční hotovostí a osobními doklady.

3. V břeclavské nemocnici z lékařského pokoje odcizil peněženku s platební kartou, finanční hotovostí a platební kartou.

4. V břeclavské nemocnici v prostoru šaten pro zaměstnance vnikl do uzamčených šatních skříněk, odkud odcizil peněženky s finanční hotovostí.

5. V břeclavské nemocnici vnikl otevřenými dveřmi do prostoru šaten pro zaměstnance s úmyslem něco odcizit, přitom byl vyrušen a z místa utekl.

6. V Břeclavi v ulici Sovadinova vnikl do dílny místní firmy a odcizil nalezený notebook, který následně prodal a peníze použil pro svoji potřebu.

7. V Mikulově vnikl do budovy hasičské stanice, kde z kanceláře odcizil peněženku s finanční hotovostí, notebook a digitální diktafon. Z další kanceláře pak odcizil notebook s příslušenstvím, handsfree sadu a záložní zdroj notebooku.

8. V Mikulově vnikl do budovy Základní umělecké školy a z jedné z učeben odcizil notebook.

9. V Břeclavi vnikl do budovy jídelny Základní školy a Mateřské školy a v kanceláři odcizil po vypáčení zásuvky psacího stolu finanční hotovost.

10. V Chrudimi v prostorách kuchyně místního hotelu Alfa odcizil peněženku s finanční hotovostí.

11. V Luhačovicích v kanceláři hlavní sestry odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. Dále pak ze šatny po vypáčení šatní skříně odcizil peněženku s finanční hotovostí.

12. V Luhačovicích v jednom z místních hotelů z kanceláře odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. Dále pak vnikl do šatny personálu, kde vypáčil dvířka dřevěných skříněk a sebral nalezené peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami.

13. V budově Ředitelství Lázní v Luhačovicích odcizil z nalezené dámské kabelky peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami. Ze stolu pak sebral mobilní telefon

14. V Pardubicích v rehabilitačním centru odcizil z kanceláře peněženku s finanční hotovostí a platební kartou a dále z kanceláře odcizil digitální kameru.

15. V Litomyšli z prostor chirurgického oddělení nemocnice vnikl do místnosti personálu, kde odcizil tři peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami. Dále pachatel z lékařského pokoje odcizil další peněženku s finanční hotovostí a platební kartou.

16. V Chrudimi ze šatny zaměstnanců místní lékárny odcizil tři peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami.

17. V Holešově využil nestřeženého okamžiku a odcizil z tašky, která byla položena v neuzamčené skříňce šatny prodejny peněženku s platební kartou a finanční hotovostí.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …