ODS nechtěla být v opokoalici. O rozdělení mandátů v Radě města Hustopeče je rozhodnuto

Hustopeče – vzhledem k tomu, že až v pátek odpoledne se v Hustopečích rozhodlo o konečné variantě složení Rady města Hustopeče, konečné rozložení sil v sedmičlenné městské radě je následující:

Sdružení nestraníků – 3, ANO – 2, Zdravé Hustopeče – 1, ČSSD – 1. Personální obsazení rady a jméno místostarosty zatím zveřejněno nebylo. V opozici zůstává (po dvaceti letech) ODS spolu s KDU-ČSL, KSČM a Nezávislými.

Kuriózní situace nastala, když při povolebních jednáních vítězné Sdružení nestraníků nabídlo jedno křeslo radního pro konkrétního zastupitele (bývalého starostu Kuchynku) z Občanské demokratické strany. ODS by tak byla mimo koalici, ale měla by zastoupení v radě města (!). ODS, dle sdělení Sdružení nestraníků, návrh nepřijalo.

Předseda místního sdružení ODS ing.Kadrnka však popřel, že by nabídku odmítli a sdělil: „ODS od Sdružení nestraníků ODS dostala nabídku mít člena Rady a není pravdou, že ji odmítla. ….. ODS navrhla, že je připravena jednat o pozici místostarosty a člena Rady města Hustopeče. Poté už následoval jen telefonický rozhovor Hanky Potměšilové se mnou, že si to dovede těžce představit, ale že tam zrovna sedí s dalšími 45 lidmi, projedná to s nimi a ozve se mně do cca půl hodiny. To bylo ve čtvrtek 16.10.2014 v cca 17 hod. Od té doby se mně nikdo neozval, na náš písemný návrh nikdo nereagoval a až dnes jsem si přečetl o rozdělené mandátů. Z toho si dovozuji, že Sdružení nestraníků a Zdravé Hustopeče odmítli svou vlastní předvolební tezi, že je potřeba respektovat výsledek voleb a odmítli i tedy návrh ODS. Vyjádření Hanky Potměšilové, že ODS nabídku odmítla se tedy nezakládá na pravdě. Je to tak další ze série polopravd a demagogií šířených v našem městě. Nepřekvapuje mně to, jen mně mrzí, že se na tom podílí žena, která bude v našem městě starostkou.“

Tím skončilo jednání mezi Sdružením nestraníků a ODS, které vlastně ani nezačalo. V opačném gardu než po volbách před čtyřmi roky.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Ujíždět policistům se nevyplácí

Hned dva jezdci na motocyklu se minulý týden snažili vyhnout kontrole.  Policisty z oddělení hlídkové služby …