Od ledna přechází parkoviště pod město, CPG končí smlouva.

BŘECLAV – Kontrolu a správu břeclavských placených parkovišť a zón placeného stání bude od 1. ledna 2015 provádět Městská policie Břeclav. Stane se tak v důsledku zániku dosavadní mandátní smlouvy, podle které tuto činnost realizovala soukromá společnost City Parking Group (CPG).

V její správě po nějaký čas zůstanou již jen dvě placená parkoviště a to mezi Poliklinikou Břeclav a tamními garážemi a parkoviště ve dvoře Městské úřadu Břeclav. Změny se dosavadních držitelů parkovacích karet nijak nedotknou, sazebník současných cen zůstává i nadále zachován, časem se naopak usnadní proces prodlužování platnosti parkovacích karet.

Evidence, výdej a další administrativa spojená s parkovacími kartami bude prováděna na pracovišti Ztrát a nálezů, které je umístěno v přízemí objektu Městské police Břeclav v Kupkově ulici. Pracoviště lze navštívit v pondělí a ve středu od 08:00 do 17:00 hod, v úterý a ve čtvrtek od 08:00 do 14:00 hod. a v pátek od 08:00 do 12:00 hod.
Zvláště stávající držitele parkovacích karet městská policie žádá, aby se na služebnu strážníků dostavili minimálně jeden měsíc před vypršením její platnosti. V případě zájmu o další držení parkovací karty jim bude vydána nová plastová karta v novém grafickém designu a s ochrannými prvky proti zfalšování. Po postupném vybudování evidence držitelů parkovacích karet, kterou městská policie od CPG neobdrží, ale musí si ji proto vytvořit sama, se systém dalších prodlužování platnosti karet pro jejich držitele usnadní. Jejich opětovná osobní návštěva pracoviště městské policie před dalším vypršením termínu platnosti již totiž nebude vůbec třeba.

Spolu s novou organizací správy a kontroly placených parkovišť se na těchto plochách objeví nové parkovací automaty. Ty budou v oranžovém barevném provedení opatřené logem města Břeclav. Toto rozlišení je důležité zvláště do doby, kdy na parkovištích budou ještě dosavadní automaty ve vlastnictví CPG, která je bude demontovat postupně.
(zno)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …