Obvinili jsme dalšího výrobce drog

BŘECLAVSKO: Zdokonaloval se v chemickém oboru.

Břeclav – Kriminalisté v těchto dnech zadrželi dvojici, kterou obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hlavním aktérem byl třicetiletý muž. Ten pervitin  vyráběl chemickou cestou více než jeden rok přímo ve svém břeclavském bytě. Pro nákup potřebných léků zajížděl přes hranice k našim slovenským sousedům. Doprovod mu dělala o deset let mladší žena, která mu ochotně pomáhala lékárny obcházet, aby společně získali větší množství.

Při poslední zpáteční cestě přes státní hranici ze Slovenska však spadla klec a dvojice putovala přímo na policejní služebnu. Po provedení nezbytných úkonů došlo také k prohlídce bytu, kde muž jednotlivé dávky připravoval. Bytové prostory však spíše připomínaly chemickou laboratoř. Obviněný muž  potvrdil, že se o chemii zajímal již delší dobu a byl patřičně hrdý na to, že si některé látky k výrobě drog dokázal vyrábět sám.

K uvedenému případu lze doplnit, že žena dostávala za spolupráci odměnu v podobě dávek pervitinu. Oba dva totiž byli zároveň uživateli. O vyrobenou syntetickou látku se dělili navíc i s dalšími kamarády, kteří je při této protiprávní činnosti podporovali.

Dvojice bude stíhána na svobodě a na závěr zbývá dodat, že krajní trest za zmíněný přečin je odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …