Tradiční odměna pro nejúspěšnější týmy kojetínského turnaje Foto Ivan Rylich

O vítězkách se rozhodovalo kvůli bouřce v kanceláři

KOJETÍN (ir) – Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav se minulou sobotu  vydaly na cestu do Kojetína, kde se konal tradiční volejbalový turnaj žen O hanácké vdolek.

Břeclavanky tímto turnajem zahájily přípravu na novou prvoligovou sezonu. Tentokrát se tohoto hanáckého turnaje zúčastnily spíše juniorské týmy. Břeclav měla ve skupině mladé volejbalistky VK TJ Ostrava, VK KP Brno a VK AGEL Prostějov B. Ženy Lokomotivy patřily svou zkušeností k favoritům turnaje a ve své skupině nenalezly vážnějšího soupeře. Postupně zdolaly všechny své soupeře ve skupině 2:0 a z prvního místa postoupily do semifinále. V něm porazily extraligové juniorky VK AGEL Prostějov A 2:0 a postoupily do finále turnaje. V druhém semifinále porazily extraligové juniorky VK TJ Ostrava druholigové ženy Sokola Šlapanice 2:0. K finálovému zápasu však nedošlo. Turnaj přerušila silná bouřka, která se přehnala nad Olomouckým krajem. Vedení turnaje souboje na hřišti ukončilo a o konečném pořadí se rozhodovalo v suchu kanceláře turnaje. O stupních vítězů tak rozhodla netradiční disciplína „střižba“ kámen, nůžky, papír. V ní měly více štěstí volejbalistky TJ VK Ostrava, které porazily Lokomotivu 3:0 a turnaj vyhrály. Celkové pořadí tak mělo tuto podobu: 1. TJ VK Ostrava, 2. TJ Lokomotiva Břeclav, 3. VK AGEL Prostějov.

Lokomotiva Břeclav se na turnaji v Kojetíně představila v této sestavě: nahrávačka Lucia Slobodová, smečařky Tereza Hunkařová a Andrea Drápalová, blokařky Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka Veronika Čuňočková a libero týmu Hana Moláková.

Letní turnaje jsou vhodným vyplněním nesoutěžního období a hlavně výbornou přípravou na novou sezonu. V dresu Lokomotivy se tak poprvé představila první nová posila – smečařka Andrea Drápalová, která bude v Břeclavi hostovat v nové sezoně z týmu TJ Junior Brno. Nyní volejbalistky Lokomotivy čeká náročná fyzická příprava. Břeclavským divákům se tým pro novou sezonu představí na domácím turnaji 13. září.

Netradiční finále v suchu kanceláře Foto: Ivan Rylich
Netradiční finále v suchu kanceláře Foto: Ivan Rylich

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …