il.foto

O rozvodech tepla v Břeclavi rozhodnou domácnosti

Břeclav – Město Břeclav převezme na konci roku 2015 od společnosti RWE Energo do svého majetku rozvodnou síť pro dodávky tepla do centra města. Město je menšinovým odběratelem tepla, většinu tvoří domácnosti sdružené ve společenství vlastníků jednotek.

Radnice proto nechává na samotných domácnostech, od koho chtějí v budoucnu teplo odebírat. Podle jednání orgánů města se společností Teplo Břeclav již více než 90 % domácností uzavřelo s Teplem smlouvy o smlouvách budoucích či se ústně dohodlo na dodávkách tepla právě po vypršení dosavadního kontraktu.

Radnice chce proto vyslyšet domácnosti a pronajme rozvodnou síť většinovému dodavateli tepla do středu Břeclavi.

Jednání ohledně nové smlouvy mezi RWE Energo a zvolenou skupinou za odběratele se konala od srpna do listopadu 2013. Vzhledem k tomu, že se stěžejní část smlouvy a to, jak se bude vyvíjet cena tepla od dodavatele, neměnila (byl opsán zákon), doporučila tato komise ukončit jednání s RWE v prosinci 2013.

V Břeclavském deníku vyšlo od začátku letošního roku několik inzerátů s informací, že město obdrželo novou nabídku od RWE, která se týkala ceny tepla. Nicméně oficiálně byla městu nabídka doručena až 6. března 2014. I tak se ale netýkala vývoje ceny tepla po roce 2015. Nemáme tedy žádnou garanci ceny v dalších letech.

-město  Břeclav-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …