V popředí skupiny Jiří Fiala a Šárka Linhartová z Brna, za nimi místní chasa ve slušivých žlutých dresech. Foto: Jaroslav Švach

O dušu jelo 133 závodníků

CHARVÁTSKÁ NOVÁ VES – Celkem 133 závodníků v různých kostýmech se letos v Charvátské Nové Vsi postavilo na start recesistického závodu O dušu.

Jak nám sdělil ředitel závodu Martin Radkovič, trasa závodu je již čtyřicet let pořád stejná a to Chravátská Nová Ves – Lednice – Valtice – Poštorná a zpět, celkem 22,8 km. Nejstarší kolo v závodě bylo z roku 1909, Radkovič sám jel na repasovaném kole z roku 1923. Závod již poněkolikáté vyhrál bývalý úspěšný cyklista Broněk Ševčík, letos v čase 39:23,98, druhý byl Oldřich Präzens a třetí Milan Mrkývka. Start byl letos na dvakrát, poněvadž startér Antonín Grbavčic nepočkal na odpočítávání a jeho dvojka vystřelila dříve. Vedoucí jury – gejša Radka Kobrová se nedala zmást, start odpočítala a závodníci poté správně odstartovali. Jako první vyrazila na trať vysoká kola, na kterých jeli Jiří Fiala a Šárka Linhartová z Brna, za nimi pak domácí chasa a ostatní závodníci. Poněvadž pofukoval větřík, někteří tvrdili, že pořád proti, rekord tratě nebyl překonán.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …