O BUDOVU BÝVALÉ HASIČSKÉ ZBROJNICE NENÍ ZÁJEM

Mikulov – Zájem o koupi či pronájem budovy bývalé hasičské zbrojnice uplynulé měsíce nebyl. Do pondělí 26. ledna se nepřihlásil žádný zájemce, který by v této historické budově chtěl zrealizovat svůj podnikatelský záměr, který ovšem musí být v souladu s rozhodnutím zastupitelstva. A tím je městská tržnice. Starosta města oslovil i podnikatele Ladislava Kolmačku, který zřízení městské tržnice v této budově na podzim roku 2013 inicioval.

Pokud se do 3. února neobjeví žádný zájemce, musí rada města k celé situaci zaujmout stanovisko a připravit návrh na řešení pro zastupitele. „Ti se pak musí k celé záležitosti vyjádřit a zaujmout jednoznačné stanovisko, co s nemovitostí dál. Jedním z řešení je revokace stávajícího rozhodnutí, že má být v budově městská tržnice. Tím se pak otevře prostor pro její další využití,“ uvedl starosta Rostislav Koštial.

Sám už možné využití pro tuto kulturní památku vidí. Město má bohatou sbírku soudobého umění, která vznikla během dvacetileté historie Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“. Nyní jsou díla v milionové hodnotě v depozitu na zámku. „Stálá expozice soudobého umění a depozity by se tam rozhodně hodily a město by tak získalo další turistický cíl,“ říká k vizi starosta města Rostislav Koštial.

js

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku Výsledky českých zápasů: úterý 6. února 2024 Česko …