il.foto, mskbreclav.cz

O bod přišli až v nastavení

Fastav Zlín B – MSK Břeclav 2:1 (0:0)

ZLÍN (hý) – Ze Zlína si třetiligoví fotbalisté MSK Břeclav přivezli těsnou porážku 1:2, když domácí vsítili vítěznou branku až v 91. minutě zápasu.

Prvních deset minut dirigovala hru juniorka Zlína, která se dostala i ke dvěma gólovým šancím, brankář Břeclavi Lukáš Prokop ale byl na místě. Pak se hra vyrovnala, ani jeden ze soupeřů si nevypracoval vyloženou šanci a do šaten tak šly oba celky za vyrovnaného bezbrankového stavu.

Po taktické chybě hostí se Zlín B dostal po změně stran do vedení 1:0. Trestný kop MSK směřoval od vlastní šestnáctky do středu hřiště, tam domácí vyhráli hlavičkový souboj a Matějov střelou k tyči z 25 metrů otevřel skóre. Posledních dvacet minut zápasu patřilo jednoznačně MSK. Hosté se během této doby dostali k celé sérii gólových šancí. Několikrát zatáhl míč podél postranní čáry obránce Jan Hloch, jeho centry před brankou Zlína netrefili pořádně Tadeáš Zezula, Pavel Simandl ani Pavel Lapeš. Pak Lapeš prostrčil míč středem na Zezulu a ten trefil z jedenáctky jen tělo brankáře a následně se sám Lapeš netrefil do odkryté branky. Po utěšené kombinaci přece jen padla vyrovnávací branka. Tomáš Kunc vyhrál hlavičkový souboj, míč se dostal k Zezulovi, ten se v šestnáctce uvolnil a poslal podél brankové čáry přihrávku do těsné blízkosti zlínské svatyně, kde ji proměnil v gól zezadu nabíhající Hloch. „Náš mladý krajní obránce Jan Hloch podal v tomto zápasu výborný výkon, podle mě byl nejlepším hráčem na hřišti. Kromě obranných činností se postaral i o náš jediný gól,“ pochvaloval si trenér MSK Karel Bečka hru mladičkého krajního obránce Břeclavi.

Méně spokojený byl se závěrem zápasu. „Zlín vhazoval aut u své šestnáctky, domácí hráč vyhrál hlavičkový souboj, pronikl po pravé straně až k brankové čáře a centr do naší šestnáctky umístil hlavou Koller do šibenice. Hra měla být dávno před tímto centrem přerušena, nemuseli jsme zbytečně ztratit další bod. Zlobí mě to, ale náš celek tvoří mladí kluci, kteří se ve kvalitní soutěži učí z chyb, což by měli v budoucnu zúročit,“ zamýšlí se nad nepovedeným závěrem zápasu trenér Bečka. „Dalších sedm zápasů budeme hrát proti celkům, na které výkonnostně máme. Musíme se ovšem vyvarovat taktických chyb a častěji proměňovat vypracované šance v góly,“ dívá se trenér Bečka vstříc dalším kolům MSFL.

MSK: Prokop – Hloch, Šenk, Dvořák, Dobšíček – Carvalho (70. Zezula), Simandl, Paděra, Tcybrov (60. Kugler) – Kunc, Horváth (63. Horváth).

Další výsledky: Hulín – Vyškov 1:2 (0:0), Orlová – Hlučín 0:2 (0:1), Zábřeh – Prostějov 1:1 (0:1), Líšeň – Kroměříž 0:1 (0:0), Slovácko B – HFK Olomouc 1:1 (1:0), Uničov – Třebíč 2:0 (0:0), Opava B – Sigma Olomouc B 0:2 (0:0).

Již v pátek 3. října (od 15.30 hodin) dojde v Břeclavi k důležitému zápasu mezi muži MSK a SK Líšeň, celky, které spolu v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy sousedí.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …