foto: facebook vzs nové mlýny

Novomlýnští záchranáři už pracují v Srbsku

Kragujevac, Brno – Do povodněmi zničeného Srbska v úterý večer odjeli také vodní záchranáři z jednotky Nové Mlýny. Vysílá je tam Jihomoravský kraj v rámci pomoci České republiky Srbsku.

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek kontaktoval srbské partnery v Šumadijském okruhu u Kragujevace s nabídkou pomoci po ničivých povodních, ti ji přijali.
V současnosti už jsou záchranáři na místě a pracují. Vesnice ve které jsme byli dislokováni nebyla povodněmi až tak nebyla, proto včera tady „pouze“ provedli kontroly studní, ale také koordinovali činnost místní jednotky a místním vysvětlovali a radili. Zítra se přesunou do více zasažené oblasti.

Rada Jihomoravského kraje také v pondělí 19. května rozhodla o pomoci ve výši 200 tisíc korun pro opštiny Šumadijského okruhu.Prostředky budou určeny na zajištění sanitárních, hygienických a čisticích prostředků.

„V této situaci platí přísloví: Kdo rychle dává, dvakrát dává. Situaci v postižené srbské oblasti nepouštíme ze zřetele a budeme se jí věnovat i při dalším jednání krajské rady a zastupitelstva.“, uvedl hejtman.

Změněná velikost povodně vzs Změněná velikost povodně vzs1 Změněná velikost vzs2vedl hejtman.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Ujíždět policistům se nevyplácí

Hned dva jezdci na motocyklu se minulý týden snažili vyhnout kontrole.  Policisty z oddělení hlídkové služby …