Nové dresy zabraly. Lvi v prvním mistrovském utkání porazili Uherský Ostroh

Do prvního mistrovského utkání, které Břeclavští hokejisté odehráli na domácím ledě, vyjeli, v nové bílé sadě dresů.

Hráči Uherského Ostrohu se dostali velmi rychle do vedení a hned po 13- ti vteřinách Lvi prohrávali, ale v poslední minutě první třetiny Lvi srovnali a dokonce i navýšili na 2:1 a tím zvládli zápas otočit

Ve druhé třetině se vedení navýšilo na 4:2

Nakonec domácí si připisují  hned v prvním mistrovském zápase 3 body do tabulky za výhru 7:5

Nová sada dresů se tedy pokřtila pozitivně

Zápas začal více než rychle, hned po 13-ti vteřinách se Uherský Ostroh zvládl prosadit a otevřít skóre. Z akce 2-1 dokázal P. Flora překonat lapačku přesouvajícího se břeclavského brankáře. To určitě nebyl start do nové sezóny, který domácí chtěli. Ze začátku utkání jsme sledovali spíše nevýrazný hokej, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit žádnou pořádnou kombinaci. Břeclavským Lvům to „nelepilo“, puky odskakovaly a akce končily na modré čáře soupeře. Hra začala nabírat na obrátkách kolem deváté minuty, kdy se hráči jakoby zahřáli a tempo se zrychlilo. V 11-té a 14-té minutě museli Lvi čelit početní nevýhodě 5 na 4. Obě oslabení ale zvládli ustát. Velkou zásluhu na tom měl také brankář Filip Král, který získal důvěru a v tomto prvním mistrovském utkání strážil domácí branku. V polovině 18-té minuty dostali možnost přesilové hry také břeclavští hokejisté. Byla to druhá lajna, která v čase 18:57 srovnala skóre zápasu. Kristián Lokaj přihrál puk na obránce Marka Göndöra, který od modré čáry pálil na bránu hostů, puk pak ještě tečoval Libor Kocúr, který ho dostal za záda brankáře Šurého. Tato branka domácí hráče nakopla a v závěru třetiny ovládli led. Čas 19:20 a rozhozená obrana Uherského Ostrohu inkasuje další gól. O ten se postaral po přihrávce od Tibora SedláčkaVojtěch Svoboda.  Posledních 40 vteřin strávili nahecovní Lvi v útočné třetině a bránu soupeře stihli prověřit hned 4x. Po špatném začátku tak první třetina pro Lvy skončila nakonec dobře a do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem, za stavu 2-1.

Do druhé třetiny vstoupili Lvi ve stejném tempu, ve kterém zakončili tu minulou. Po šestnácti vteřinách se dostal do samostatného úniku útočník první lajny Radek Zháňal, brankáře hostů však nepřekonal. To se povedlo až o čtyřicet vteřin později Liborovi Kocúrovi, konkrétně v čase 20:56, kdy dostal zpoza brány nahrávku od Kristiána Lokaje, na nic nečekal a prudkou střelou zápěstím k protější tyči překonal brankáře hostů. Do první minuty druhé periody bylo tedy vedení domácího týmu navýšeno na 3:1. Druhá třetina začala opravdu rychle a aktivně. Lvi se v polovině druhé minuty dostali do další velké šance, kdy duo Lenkovič – Lokaj bohužel nevyužilo přečíslení 2-1. Také Ostroh nezahálel a v polovině čtvrté minuty měl břeclavský brankář připsaných hned 5 zákroků. Oba týmy si vytvářely pěkné akce a šance, například v 25-té minutě, kdy musel Filip Král vytasit krásný „semafor“ a svou lapačkou uklidit další projektil Ostrohu. V aktivním hokeji se nepolevovalo a diváci Fosfa arény už jen očekávali branku, která dřív nebo později z takové hry musela padnout. Málem se tak stalo v čase 28:00, kdy střílel Radim Lenkovič, zazvonila však pouze tyč Šurého brány. Znáte známé hokejové pravidlo „nedáš-dostaněš“? Protože ještě ani nedoznělo zvonění tyče a v čase 28:09 F. Stránský svým gólem přiblížil Ostroh ke srovnání. Stav utkání 3:2. O 25 vteřin později měli Lvi přesilovku, ze začátku se však mírně frustrovaní hráči po obdrženém gólu nezvládali udržet v útočné třetině. Když už se tam Gabriška konečně dostal, zradila ho hokejka, která se při střele zlomila. Až na konci dvouminutového oslabení měli domácí přeci jen šance, Svoboda ani Juránek je však nezvládli proměnit v gól. Byli to ale přeci jen Lvi, kteří střelili další branku zápasu. V čase 32:58 nahrával Kristián Lokaj na Radima Lenkoviče, který puk poslal po ledě přesně k tyči a překonal natáhlého brankáře. Za další dvě minuty se Lvi dostali do přesilovky, ta nebyla špatná, skóre se už však do konce třetiny nezměnilo, stejně jako po první třetině se posunulo o tři branky, poměrem 2-1 pro Lvy, kteří do šaten odcházeli s celkovým náskokem 4:2.

Třetí třetina začala stejně jako dvě předchozí rychlým gólem. O ten se postaral útočník první břeclavské lajny, Michal Gabriška, který v čase 40:20 zakončil kombinaci střelou mezi vyrážečku a tělo. Asistence Radek Zháňal a stav 5:2. Lvi povzbuzení rychlou brankou měli lepší start do třetiny a svého soupeře zvládali přehrávat. Pomohla tomu i přesilová hra, která přišla v čase 42:15. V té se prosadil opět Michal Gabriška, který těžil z přesilovkového tlaku. Branku vstřelil  v čase 44:15, tedy přesně dvě minuty po udělení trestu. Asistence Tibor Sedláček a Roman Průdek. „Vzal jsem si novou hokejku, která mi sedla a přinesla štěstí. Oba góly padly po krásných nahrávkách spoluhráčů.“ uvedl dvougólový Gabriška po zápaseAni za stavu 6:2 se však Uherský Ostroh nevzdával a naplno se opřel do hry. Břeclavským hráčům se ale dařila hra v obraně, zvládali čistit předbrankový prostor a když náhodou nestačil skvěle chytající Filip Král, zaskočil za něho Tibor Sedláček, který ve 45-té minutě v bráně zabránil gólu. Zblokovaných střel měli Lvi hned 6. Nejspíše to byl výsledek, který uklidnil domácí tým, ten jakoby polevil ve hře a dopřával svému soupeři na ledě více prostoru. V čase 46:23 se dostal do dalšího samostatného úniku Radek Zháňal, nenašel však mezeru mezi nohami brankáře hostů. Zato Ostroh se radoval, když v čase 48:59 V. Galuška využil přesilovou hru a upravil skóre na 6:3. Na to se Lvům podařilo najít odpověď, kdy v čase 51:42 Tibor Sedláček sedmou brankou uklidnil střídačku svého týmu. Možná, že až moc, protože za dvě a půl minuty hosté opět skórovali. Předcházelo tomu vyloučení na břeclavské straně. Pouhých 7 vteřin přesilové hry hostům stačilo k tomu, aby z hole L. Galušky snížili na 7:4. Výkon Lvů se zhoršil a Uherský Ostroh bez větších problémů překonal břeclavskou obranu znovu, kdy v čase 56:24 V. Galuška přidal pátou trefu do prázdné brány překonané břeclavské obrany. Za stavu 6:2, 15 minut před koncem se zdálo, že zápas je rozhodnutý, nyní se však výrazně zdramatizoval. Po inkasovaném gólu si Lvi vzali oddechový čas. Na střídačce se navzájem uklidnili a ucelili taktiku do posledních minut zápasu. Ty se zvládly odehrát v relativním klidu a bez další změny skóre se tak Lvi mohli radovat z výhry 7:5 nad Uherským Ostrohem a prvních 3 bodů do zatím prázdné tabulky.

Nesmělo chybět poděkování všem divákům, kteří přišli a také břeclavskému kotli, který se sešel v hojném počtu

Statistiky

Statistika                    BŘECLAV                UHERSKÝ OSTROH

Skóre                          7                                 5

Střely                          38 (13,10,15               42 (14,9,17)

Rozehrávky brankářů  3                                9

Zblokované střely       6                                3

Vyloučení                   4x (8min)                   4x (8min)

Góly Lvů -: Svoboda, Kocúr, Lokaj, Zapletal, Garčic

Rozhovory

Marek PAPP – Kapitán

Ohlas po utkání:
„Na zápas jsme se všichni těšili, jednak to byl po dlouhé době opět ostrý zápas a za druhé jsme už konečně chtěli ukázat nové dresy. Nicméně vstup do zápasu nebyl vůbec ideální, což se nám stalo už i v posledním přípravném zápase v Hodoníně. Závěr třetiny byl zase úplně opačný a i nástup do druhé třetiny byl daleko lepší.
Trošku mě mrzí že jsme za stavu 7:3 povolili Ostrohu se ještě trochu nadechnout, místo toho abychom přidali ještě dva, tři góly, kdy šancí jsme na to měli dost.
Celkově ale vstup do sezóny se povedl a jsem rád že hned v úvodním zápase, navíc před vlastními fanoušky, bereme 3 body.“

Michal Gabriška – Útočník

1.Dnes jsi si připsal dvě branky během čtyř minut. Sedl ti dnešní zápas?
„Dnešní zápas nám sedl. Jsem moc rád že se nám podařilo Ostroh porazit. Vždy máme vyhrocené zápasy. Je to tím že se s klukama známe. I jejich trenér (Ivan Klauda pozn.red.) za nás hrával.“
2. Svou první branku jsi vstřelil 20 vteřin po začátku 3. třetiny. Byla tvá příprava v šatně před vstupem na led v něčem jiná ?
„Příprava na třetinu byla stejná. Jen na konci 2. třetiny jsem zlomil hůl tak jsem byl nucenej vzít novou, která mi sedla a přinesla štěstí. Oba góly padly po krásných nahrávkách spoluhráčů“

Filip Král – Brankář

První mistrovské utkání, nové dresy, jak jsi se dnes cítil?
„Cítíl jsem se skvěle! Všichni jsme se těšili na první mistrák a šlo to znát. Do toho ty nové dresy, které jsou podle mě hodně povedené! Skvělá atmosféra. Nemám dneska co vytknout.“
Druhá třetina začala „z ostra“ a v polovině čtvrté minuty jsi měl už 5 mnohdy těžkých zákroků. Vyhovuje ti takové tempo?
„Určitě vyhovuje a podle mě to potvrdí každý gólman. Vždy je lepší mít 40 střel a být pořád v tempu, než být zmrzlý“.

„Chtěl bych dneska pochválit kluky. Odehráli parádní zápas a s tímhle přístupem máme šance na ty nejvyšší příčky.“

Na závěr

Hráči Lvů děkují všem kteří přišli, bylo vás na tribunách hodně, nechyběl ani modrožlutý kotel, kterému obzvláště děkují.

Váží si také každého příspěvku do kasičky u vchodu“…

Odkaz na fotky od Lví fotografky Kamily Krutákové na:

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …