Nováček z Karviné odjel od Dyje se šestibrankovým přídělem. Lvi jsou druzí

Břeclav – Břeclavští hokejisté se vrátili na vítěznou vlnu. Po vysoké porážce v Brně se otřepali a nováčkovi z Karviné na svém ledě nedali šanci.

Tým ze severu načali nezvykle obránci Lvů, první tři branky zařídili právě oni a donutili Karvinou vystřídat brankáře. Ta se sice za stavu 4:0 ve druhé třetině dostala do hry dvěma brankami, jejich naděje ovšem hned z kraje závěrečného dějství utnul svou druhou brankou v zápase sniper Kučera. Lvi si vítězství v poklidu pohlídali a přidali ještě šestý gól. Vítězství domácích nakonec mohlo být i mnohem vyšší než konečných 6:2, přesto se Břeclavané díky třem bodům vyšvihli zpět na druhé místo tabulky za Vsetín. V sobotu je čeká výjezd do Nového Jičína.

V historicky první vzájemném zápase Břeclavi s SK Karviná se postavil do branky letos poprvé Lukáš Klimeš, jenž má vyřízené střídavé starty z prvoligové Třebíče. Břeclav byla od počátku aktivnějším týmem a gól na sebe dlouho nenechal čekat. První přečíslení Lvů ještě gólem neskončilo, ovšem početní výhodu v 5. minutě už využil Jiří Novák v úvodní branku Břeclavi. Pro pětadvacetiletého obránce to byla premiérová trefa v sezoně. Už za tři minuty domácí vedli o dvě branky. Tentokrát nahazoval Medřický kotouč před karvinskou branku, kde jej našel Tomáš Dittrich a i on si připsal první trefu v druholigovém ročníku. Šanci dostat se do zápasu měli hosté ve 14. minutě, ale Vyčesaný se svým trestným střílením naložil bídně a Klimeš neměl nejmenší problém ho betonem pokrýt.

Také třetí branku měl na svědomí břeclavský obránce. Zkraje druhého dějství našel Nováček před brankou Karviné přesným křížným pasem najetého Adama Svobodu, který puk jen doklepl do prázdné brány. To donutilo karvinského gólmana Volfa vystřídat a v brankovišti jej nahradil Tomšů. Ani jemu čisté konto nevydrželo dlouho. Parádní individuální akcí se ve 25. minutě prezentoval Kristian Kučera. Proháčkoval se v jízdě přes tři obránce, a i když byl faulovaný, prostřelil Tomšů mezi betony. Za stavu 4:0 Lvi trošku povolili a chvíli na to Klimeš poprvé tahal puk z branky. V přesilovce se prosadil dorážkou do horního růžku Deutsch. Ke konci druhé třetiny navíc Opravil trefil mezeru mezi Klimešovými betony a severomoravané byli zpět ve hře.

Přestávka ovšem pomohla domácím. Už po minutě a půl totiž přidal za záda Tomšů druhou branku Kristian Kučera poté, co dostal za brankou dost prostoru vybruslit si přímo před brankáře. Luxusní náskok Břeclavanům pak zajistila přesilovková teč Dominika Toboly ze 47. minuty. Břeclavský brankář pak skvěle zasáhl proti střele Kasperlíka a Vyčesaný za ním rozezněl tyčku. To bylo ze strany Karviné vše. Do konce utkání byla pod tlakem domácích, kteří si zbytek zápasu někdy až příliš užívali, a nakonec si dokráčeli k páté výhře v sezoně.

Autor: Martin Daneš

Radek Haman (trenér Břeclavi): „Bylo důležité si po porážce na Technice zase zvednout sebevědomí. Nebylo lehké kluky nabudit, i když přijelo mužstvo ze spodku tabulky. Kromě jednoho výsledku prohrávali všechno o gól, o dva. Naštěstí nám to usnadnili tím, že sem jako první tým přijeli zakřiknutí a my jsme toho využili, brzy dali dva góly a uklidnili jsme se. Karviná hrozila nejvíc z protiútoků, dlouho se nic nedělo a pak nám nebezpečně dvakrát během dvou minut ujeli. Naštěstí jsme to ustáli, brankář Klimeš chytal jistě. I když strašně dlouho nechytal zápas, lapil trestné střílení i většinu šancí hostů. Druhá třetina nebyla ovšem úplně ideální, Karviná se přestala bát, začala bruslit a dostala se do hry. Naštěstí jsme stále měli dva góly k dobru a ve třetí třetině už jsme se zase uklidnili, hráli jsme takový hokej, jaký umíme, a kontrolovali jsme zápas. Branek jsme sice mohli dát víc, ale buďme skromní, my je budeme zase potřebovat v jiných zápasech. Čekají nás teď tři velmi obtížná utkání v řadě. Chtěl bych také poděkovat fanouškům, kteří na zápasy pravidelně chodí a vytvářejí nám tam hokejovou atmosféru. Škoda, že jich výrazně nepřibývá, i když hrajeme od začátku sezony na špici tabulky. Kluci by si zasloužili mnohem důstojnější kulisu.“

Roman Sedlák (trenér Karviné): „Do Břeclavi jsme jeli s obavami, což se nakonec potvrdilo. Máme také mladé mužstvo, poskládané na poslední chvíli. Domácí nás ve všem přehráli, vyhráli zaslouženě. Naši gólmani si navíc vybrali slabší den. Bylo to hratelné, dostali jsme se ve druhé třetině na dostřel, ale nedobruslovali jsme situace a zbytečně dostali další dvě branky. Rázem bylo po zápase. Získali jsme zkušenost navíc, musíme zlepšit hlavně obrannou hru. Je patrné, že hrajeme o záchranu. A jinak už to asi letos nebude, pokud mužstvo neposílíme.“

HC LVI Břeclav – SK Karviná 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Novák (Buhaj, Dittrich), 8. Dittrich (Medřický), 24. Svoboda (Nováček, Kubáč), 25. Kučera (Tobola), 42. Kučera (Červenka), 47. Tobola (Červenka) – 27. Deutsch (Haas), 38. Opravil (Juhasz)

Vyloučení: 6:9 Využití: 2:1; Rozhodčí: Netopil – Klouda, Musil; Diváci: 289; Poměr střel: 43:24

HC LVI Břeclav: Klimeš – Smeřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Novák (A), Dittrich, Höss – Kubáč, Nováček, Zháňal (C) – Červenka, Tobola, Kučera – Průdek, Medřický, Buhaj – Bolfík, Papp, Čápek

SK Karviná: Volf (od 24. Tomšů) – Zamecznik, Jaroch, Vydra (C), Mládenka, Deutsch – Kasperlík O., Kasperlík M., Zakuťanský, Juhász, Szajter, Křibík, Foltýn, Opravil (A), Dýrr, Haas, Štěpánek, Vyčesaný

Další zápasy 8. kola:  Přerov – Hodonín 5:3; ValMez – Vsetín 2:5; Frýdek – Nový Jičín 0:8; Opava – Technika 1:6; Poruba – volno