Pondělí , 15 Červenec 2024

Nová koalice v Mikulově spěje k dohodě.

Mikulov – Hned po zveřejnění výsledků voleb začalo v sobotu v noci intenzivní vyjednávání možné koaliční spolupráce a sestavení nejužšího vedení města Mikulova.

Iniciativy se ujala druhá vítězná strana ODS. „Od začátku jsme deklarovali širokou ochotu jednat se všemi. Zásadním limitem pro nás však bylo, že se budeme o budoucím vedení města bavit se všemi, mimo KSČM. To jsem oznámil i jejich zástupci, magistru Jedličkovi s tím, že nabízíme a budeme nabízet i posty v kontrolních orgánech města, což je podle mne správné a dělo se tak i v dosluhujícím zastupitelstvu,“ řekl dosavadní starosta a leader ODS Rostislav Koštial.

Podle jeho slov se rýsuje široká a dělná rada města, jednání však stále pokračují.
Ustavující zasedání zastupitelstva by mělo proběhnout do čtrnácti dní. Nyní zároveň běží desetidenní lhůta pro možné odvolání se proti výsledkům voleb.

Jitka Sobotková

Podle předběžných informací mikulovská koalice bude široká, na koaliční smlouvě dohodlo osm stran a volebních hnutí. Starostou se stane Rostislav Koštial, který by tak načal třetí volební období ve funkci starosty. V opozici zůstanou komunisté i ambiciózní sociální demokraté. Ti ve volbách v podstatě propadli, získali pouhé tři mandáty a jejich lídři se do zastupitelstva vůbec nedostali.

-red-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …