Noc divadel bude zítra i v Boleradicích. Připravený je bohatý program.

BOLERADICE (had) – Třetí listopadovou sobotu se tradičně ve více než deseti státech Evropy otevřou divadla veřejnosti při akci s příznačným názvem Noc divadel.

Lidé budou mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžně divadelní programy nenabízejí. Návštěvníci všech věkových kategorií se budou moci opět těšit nejen na představení pro děti i dospělé, ale také na soutěže, workshopy, přednášky či výstavy. Mezi divadly, které se do tohoto projektu zapojily je i jediná kamenná scéna v našem regionu – Boleradické divadlo.

„Tato akce prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Loni proběhla tato akce poprvé v České republice a letos jsme se rozhodli připojit také my,“ řekla nám předsedkyně boleradického divadelního spolku Iva Kahounová. „Společným tématem druhého ročníku, který připadne na 15. listopad, byl vyhlášen Rok české hudby. Tomu jsme také přizpůsobili náš program. Věřím, že se bude líbit všem, kteří mají rádi divadlo, hudbu a chtějí zažít také něco nového.“

Program v Boleradicích začne v 18 hodin pohádkou Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky. „V 19 hodin se připojíme k celoevropskému potlesku, který se rozlehne všemi scénami. Věříme, že tento moment, by se mohl stát opravdu magickým okamžikem,“ přeje si Iva Kahounová. „Následovat bude prohlídka divadelního zákulisí. Návštěvníci budou mít možnost vyfotografovat se s herci, v kostýmech, či kdekoliv v divadle. Pod vedením studentů z JAMU si mohou také vyzkoušet malou hereckou improvizaci.“

V 20.30 hodin bude pokračovat Noc divadel večerním představením Tlustý prase, které uvede soubor FOOR z Hustopečí v režii Jiřího Merlíčka. Po jeho skončení, přibližně ve 23 hodin, zakončí tuto jedinečnou divadelní noc beseda u cimbálu s muzikou Strunka Boleradice.

Více informací o celém projektu najdete na webových stránkách www.nocdivadel.cz. Program a rezervaci vstupenek do divadla v Boleradicích pak na www.boleradice-divadlo.cz.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Předvánoční koncert VOJTĚCH ANTOŠ & HOSTÉ

VELKÉ PAVLOVICE / Ekocentrum Trkmanka Znovu do Pavlovic, …tentokrát s předvánočním nádechem VOJTĚCH ANTOŠ & …