foto:www.blesk.cz

Nízká volební účast. Volby do europarlamentu nás nezajímají.

Břeclav –  Po uzavření volebních výsledků se dozvíme dnes pouze jedinou věc, volební účast. Na vyhlášení volebních výsledků si budeme muset počkat do zítřka, do jedenácti hodin večer, protože teprve zítra večer skončí hlasování v Itálii.

Už teď ale můžeme říct, že účast na volbách v našem okrese byla velmi nízká, rekordně. Do volebních místností zamířilo celkem 13,3 % oprávněných voličů, v Břeclavi to bylo rovných 14%. Nejvíce voličů přišlo v Hruškách -19,1% a nejméně v Nejdku, milých 5‰. Celorepublikový průměr bude kolem 20%

Možná tak ti co nepřišli souhlasí s Václavem Klausem, který se na serveru novinky.cz přiznal, že programy stran ani nečetl. „Musím se přiznat, že jsem snad vůbec prvně za období 25 let po pádu komunismu velmi váhal, jestli mám vůbec jít volit,“ řekl novinářům. Jednak prý nemá žádnou politickou stranu, které by si natolik vážil, jednak zásadně nesouhlasí s myšlenkou Evropského parlamentu.

Server iDnes prorokuje těsné vítězství TOP 09 před sociálními demokraty a ANO 2011 . Vychází z ankety, které se ve 14 krajích zúčastnilo přes tisíc voličů. Pět procent překročí i KSČM, KDU-ČSL a ODS. Na hraně pěti procent jsou Svobodní, Zelení a Piráti.

Uvidíme zítra večer.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …