Neustále porušovat zákon se nevyplácí

Břeclavsko – O tom, že neustále porušovat zákon se nevyplácí, se přesvědčil v těchto dnech řidič z Hodonínska. Kolegové z břeclavského obvodního oddělení v sobotu 2. června zastavili při silniční kontrole osobní vůz BMW v obci Velké Bílovice. Jak se ukázalo, za volantem seděl pětadvacetiletý muž, který měl ve svém rejstříku bohatý výpis prohřešků. Již po několikáté mu byl vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech druhů motorových vozidel. Ovšem z trestu si očividně těžkou hlavu nedělal. Opakovaně sedal za volant a někdy dokonce i pod vlivem návykových látek.

Tentokrát však došla trpělivost i soudci. Kromě toho, že policisté muže zadrželi a převezli na služebnu, kde si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, rozhodl soudce o uvalení vazby. A tak nenapravitelný provinilec v úterý putoval do vazební věznice.

Kromě popsaného jednání se kolegové zabývali také tím, kdo muži vozidlo svěřil. Ukázalo se, že mu řízení předala jeho 19letá známá, přestože věděla, že má uložen trest zákazu řízení. Za své chování se proto bude muset taktéž zodpovídat.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …