Nemocnice bude samostatná

HUSTOPEČE – Další jednání představitelů hustopečské radnice s Jihomoravským krajem přinesla pro Hustopeče zásadní rozhodnutí.

„Naše městská nemocnice se nestane součástí té břeclavské, ale stane se novou samostatnou příspěvkovou organizací kraje. Vše bude definitivně stvrzeno do konce měsíce dubna,“ uvedla hustopečská starostka Hana Potměšilová.

V současné době pracují úředníci na definitivní podobě dokumentů, které jsou pro převod nemocnice pod kraj nezbytné. Dnes bude zastupitelstvo města Hustopeče projednávat zrušení příspěvkové organizace Městská nemocnice Hustopeče spolu s harmonogramem dalších kroků. „Ty skončí dnem „D“ (patrně 1. 7. 2015), tj. dnem právních účinků vkladu vlastnického práva k nemovitostem v areálu nemocnice do katastru nemovitostí na základě darovací smlouvy, kdy nabudou účinnosti i všechny souvisejí smlouvy a kdy budou provedeny všechny přesuny a úkony. Na červnovém zasedání zastupitelstva bychom měli schvalovat příslušné dokumenty. Stejně tak proběhnou schvalovací procesy na jednání orgánů Jihomoravského kraje,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Historickými vlaky do Lednice

BŘECLAV – LEDNICE 4. 07. 2020, 09:00 I letos se můžete svézt o víkendech a …