Nemocnice Břeclav má nově nakažené. Nově musí na testování všichni přijímaní pacienti k hospitalizaci

BŘECLAV

Ačkoliv břeclavská nemocnice po prvních výskytech Covid-19 u několika zaměstnanců ARO a ORL dodržuje všechna nařízená protiepidemiologická nařízení, byli na tuto nemoc bohužel, tak jako v jiných nemocnicích, pozitivně testování další lékaři a sestry.

„Nově pozitivně testovaní neměli žádné příznaky, přišli jsme na to při kontrolních odběrech. Museli jsme tak provést testy i u pacientů na příslušném oddělení a bohužel u několika z nich se Covid-19 také prokázal,“ uvedl ředitel Nemocnice Břeclav Petr Baťka.

Nemocnice ihned informovala krajskou hygienickou stanici a také svého zřizovatele, tedy Jihomoravský kraj. „Na interní oddělení nepřijímáme žádné nové pacienty, stávající negativně testované jsme oddělili od těch pozitivních a bedlivě sledujeme jejich zdravotní stav, který je naštěstí zatím uspokojivý,“ doplnil ředitel.

Podle něj lze těmto situacím jen těžko předcházet, zvlášť pokud nakažení nemají žádné příznaky, i proto se rozhodli testovat každého pacienta, který bude přijímaný k hospitalizaci.

„Od začátku testování jsme provedli již pře 900 odběrů, tak je dobrou zprávou, že jsme v tomto týdnu podepsali kupní smlouvu na analyzátor, který bude schopný do 45 min určit metodou PCR výsledek vyšetření. Zároveň jsme získali nutné povolení Státního zdravotního ústavu, které je nezbytné pro zahájení testování. V příštím týdnu proběhne instalace a za čtrnáct dnu bychom mohli začít testovat vzorky“ prozradil Baťka.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …