Děti ze starobřeclavské školky Foto:Jiří Holobrádek

Nemoci poznamenaly Vánoční vinšování

BŘECLAV – Letošní Vánoční vinšování v břeclavské synagoze neproběhlo tak, jak si pořadatelé MMG Břeclav a Old Stars Břeclav představovali.

Nemoc úplně zlikvidovala Folklorní kroužek při mateřské škole ze Staré Břeclavi. Ze čtrnáctičlenného kádru se dostavilo šest dětí a to pouze dvě byly úplně zdravé a vydržely až do konce. Žižkovjánek byl celkem v pořádku, ale v souboru Old Stars Břeclav také nemoc vyřadila řadu pěveckých opor a někteří přišli jen z povinnosti, také napůl nemocní. Přesto se koncert uskutečnil podle plánu a přítomní účinkující udělali co mohli, aby proběhl na úrovni.

Pořad zahájila ředitelka Městského muzea a galerie Alena Káňová, která přivítala přítomné diváky, zvláště břeclavské místostarosty Jaroslava Válku a Zdeňka Urbana. Všichni účinkující se představili společnou koledou a pak už pokračovaly bloky jednotlivých skupin. Obětavě se zhostil svého úkolu folklorní kroužek při mateřské škole ve Staré Břeclavi, i když musel hodně improvizovat. Pak to byla mladší skupina dětského souboru Žižkovjánek se svým blokem koled a starší skupina Žižkovjánku se prezentovala Pastýřskou hrou z Moravy. Poslední část uvedl soubor Old Stars Břeclav, který představil méně známé lidové koledy. Program doprovodila hudecká muzika, kterou obohatil hrou na gajdy Jan Huňař ze Staré Břeclavi. Pořad uváděla dvojice Pavlína Babičová a Zdeněk Král  z Žižkovjánku. Na závěr si všichni účinkující zakoledavali společně a rozloučili se s diváky starým podlužáckým vinšem: „Vinšujem vám hodně zdraví, hojné boží požehnání, do chléva skotu, na stůl dost špeku, peněz plné truhlice a v srdci štěstí, toho nejvíce!“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …