Nejmladší volejbaloví hráči bojovali v moravském finále

OSTRAVA (lf) – Mladí volejbalisté Lokomotivy Břeclav patřili mezi nejlepší v moravském finále barevného minivolejbalu v Ostravě.

Pět nejúspěšnějších týmů dětí z přípravek volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Břeclav odjelo pod vedením trenérky Lenky Fabikovičové do Ostravy na moravské finále barevného minivolejbalu. Čtrnáct břeclavských minivolejbalistů zde ve dvoudenním turnaji změřilo síly s družstvy z celé Moravy.

Soutěžilo se jako vždy v pěti barevných kategoriích. Břeclav měla zastoupení v zeleném, červeném, oranžovém a žlutém minivolejbalu. V sobotu se odehrály boje v základních skupinách, z nich vítězové utvořili skupiny finálové a ostatní dohrávali o pořadí. Nedělní zápasy pak rozhodly o celkovém umístění a medailových pozicích jednotlivých družstev.

Celá akce byla perfektně naplánovaná. Děti ve dvou dnech odehrály spoustu více či méně úspěšných zápasů, večer se zabavily (spolu s vedoucími) při společenských hrách a diskotéce na hřišti, a noc ve spacáku v tělocvičně pro ně byla jistě taky nezapomenutelným zážitkem!

Netradiční na celém turnaji bylo i to, že se hrálo oba dny venku. To byla pro většinu dětí nová zkušenost a musely se vypořádat s tím, že jim občas do očí zasvítilo sluníčko a balon odfoukl vítr. Nejlépe se s tím poprali ti nejstarší. Břeclavský tým zelených (D. Fabikovič, T. Wozar, M. Bukovská a M. Halady) a družstvo červených (D. a M. Tesařovi) se dokázaly probojovat do finálových skupin a v něděli tak mohly bojovat o medaile. Se silnou konkurencí si nejlépe dokázali poradit zelení. Jedinými jejich přemožiteli zůstali stálí rivalové ze Znojma, a tak do Břeclavi po zásluze přivezli stříbrné medaile. Sourozencům Tesařovým unikl bronz jen o kousek a zbyla na ně nevděčná čtvrtá příčka.

Druhý červený tým (S. Wozarová, N. Dvořáková) zůstal těsně za branami finálové skupiny, kdy jen díky horšímu poměru míčů nepostoupil do nedělního finále. Stejně tak i žluté družstvo nejmenších (A. Fabikovičová, J. Piškulová a T. Němečková) mělo smolný den. V sobotu zápolily víc s větrem než soupeři a o kousek jim utekl postup do finálové šestky. V sobotu ale holky ukázaly své kvality, s přehledem vyhrály skupinu a v celkovém pořadí skončily sedmé. Družstvo oranžových kluků (O. Zapletal, S. Herza a A. Procházka) zatím spíš sbíralo zápasové zkušenosti. Všichni absolvovali teprve svůj druhý velký turnaj, ale přesto dokázali předvést krásné bojovné zákroky a urvali několik cenných vítězství.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …