Turnaj 1. třídy Uh. hradiště

Nejmladší Lvíčata skvěle reprezentovala na dvou turnajích.

1. třídy  v Uh. Hradišti  a  2. třídy v Bolzanu (I)

Milan Zoubek

 

 Nejmenší břeclavští hokejisté mají za sebou dva turnaje.

Ti úplně nejmenší hráli v neděli 18.3.v Uh. Hradišti. Tým prvňáků byl ještě doplněn o tři hráče navštěvující přípravku a pro ty to byl vůbec první velký turnaj. V Uh. Hradišti se mimo Lvíčat a domácích hokejistů představila tato družstva: HK Havrani Piešťany, HC Aukro Berani Zlín, HC Ďáblíci Nový Jičín, SK Prostějov 1913. Za úžasné atmosféry se na ledě odehrály úchvatné souboje. Všechny týmy, jak již bývá u nejmenších hokejistů dobrým zvykem obdrželi po skončení medaile a za potlesku přihlížejících spokojeně opustili ledovou plochu.

Druháci jeli bojovat do italského Bolzana na silně obsazený mezinárodní turnaj. 8. ročník Spring tournament Sparkasse Cassa di  Risparmio měl obsazení celkem ze 6 zemí. Slovinsko reprezentoval tým HK Slavija Junior Ljublana, Rakousko – KAC Klagenfurt, EAC Junior Capitals Vienna, HC Innsbruck, Německo – EHC München, EV Landshut, Augsburger EV, EHC Nürnberg, Švýcarsko –  EHC Bülach, EHC Kloten, Českou republiku – HC Lvi Břeclav a domácí Itálii – SV Kaltern, HCB Foxes Junior, Hockey Academy BZ a dva italské výběry North – East united Südtirol a Junior team Neumarkt/Auer.

V základní skupině první dvě utkání Lvíčata zvládla na výbornou a porazila v napínavém souboji EV Landshut 3:2 a poté SV Kaltern 6:0. Ve třetím zápase remizovala s EAC Junior Capitals 0:0 a do čtvrtfinále postupovala z prvního místa.  Tam v dramatickém utkání po nájezdech zdolala KAC Klagentfurt 3:2 po samostatných nájezdech. V neděli v semifinálovém souboji jsme nejprve nestačili na švýcarský Kloten a v nervy drásajícím souboji o bronzové medaile by úspěšnější i náš další švýcarský soupeř EHC Bülach. Vítězem se nakonec stal jeden z italských výběrů a to North – East united Südtirol.

Z turnaje 2. tříd v Bozanu

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …