Nedají si říct II

BŘECLAV  – Bezpočtukrát zde také bylo potvrzeno, že operátoři „na kamerách“ svou práci umí, a že i když musí sledovat spoustu záběrů, dovedou si vybrat to důležité. A protože nepoučitelných jedinců je spousta, má obsluha kamerového systému spolu se strážníky stále co dělat.

Právě svou snahou o nenápadnost zaujali operátora „exoti“, kteří se v pondělních nočních hodinách procházeli po terminálu IDS. Pravděpodobně bez peněz, bez svědomí a inteligence vůbec. Kameru sice našli, avšak jen jednu z mnoha. Snahou zablokovat jí výhled a maskováním se kapucemi, se operátor mohl potrhat smíchy. Poté se ten „nejstatečnější“ z nich, jal kleštěmi přeštípnout zámek jízdního kola. To se mu naštěstí nepodařilo (slabý nejen na duchu, ale i fyzicky).

Po „odchytu“ se pak hlídce snažil namluvit, že kolo je kamaráda, a protože si dotyčný zapomněl klíče a kolo nutně potřeboval, snažil se jen pomoci. Jeho sci-fi příběh o dobru vyvrátil pravý majitel, který se ke kolu dostavil překvapivě i s klíčem, který do zámku pasoval.

L.Rigó

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …