Navrátilec Červenka se blýskl hattrickem. Lvi po sedmi zápasech vyhráli

Břeclav – Více než měsíc čekali břeclavští fanoušci na výhru svých oblíbenců. Tříbodový přísun zaznamenali v zápase s předposledním Frýdkem-Místkem. Lvi sice v polovině zápasu přišli o dvoubrankové vedení, přesto nesložili zbraně a čtvrtou brankou zápas zlomili. V nepříliš pohledné třetí třetině pak Břeclavané přidali ještě další dvě branky a definitivně stvrdili před třemi stovkami diváků své vítězství 6:3. Na něm se třemi brankami a asistencí podílel uzdravený útočník Martin Červenka se svými křídly. Negativem zápasu je zranění dalších dvou obránců. Břeclav čekají během týdne dva venkovní zápasy v Přerově a v Opavě.

Úvod utkání patřil Lvům. Ti už ve 4. minutě vybojovali puk za hostující brankou, v závaru před brankovištěm pak někdo kopl puk před zcela volného Martina Červenku, který kotouč bez problémů dopravil do odkryté branky. Lvi poté nevyužili přesilovku, zatímco první nabídnutou početní výhodou hosté nepohrdli. Kozel vydržel na trestné lavici jen minutu, když se vyražená střela odrazila přímo na hůl Marka Ivana, který nemohl netrefil odkrytou klec. Začínalo se odznovu. Břeclavský brankář Šurý měl dost práce, aby udržel kotouč před brankovou čárou. Na konci úvodní části ale konečně přišli na to, jak využít přesilovku. Lvi v ní dlouho nevěděli, co s kotoučem. Nakonec zvolil obránce Filip Vojáček nahození na teč, ta ale nepřišla, naopak stínící hráč Břeclavi uhnul a Kubáň proti kotouči mířícímu do šibenice ani nestihl zasáhnout. Do kabin tak domácí odcházeli spokojenější, tím spíš, že se hostům vyfauloval v posledních sekundách první třetiny kapitán Krutil a inkasoval trest do konce utkání.

Ve druhé třetině Lvi odskočili soupeři znovu na rozdíl dvou branek. A znovu u toho byl první útok Břeclavi. Martin Červenka ve 26. minutě dorazil do sítě střelu Dominika Toboly do betonu a zaznamenal druhou trefu. Jenže do poloviny utkání Lvi nadějné vedení ztratili. Nejprve po minele obrany dotlačil kotouč do branky i se Šurým Gogolka a ve 31. minutě proměnil Matějek nařízené trestné střílení ranou nad vyrážečku. Hosté byli rázem na koni, jenže z tlaku nedokázali nic vytěžit. Naopak Martin Červenka zkompletoval hattrick, když prostřelil Kubáně po přesné a nečekané zadovce od Dominika Toboly. Přesně to domácí hokejisté potřebovali, aby uchopili znovu otěže zápasu.

Lvi udeřili také na začátku závěrečného dějství. Hned po skončení přesilovky natáhl kousek za modrou čárou obránce Tomáš Dittrich a jeho příklep skončil až za Kubáněm. V nemastné neslané třetině bylo k vidění na obou stranách ještě několik přečíslení, která ale gólem neskončila. Lvi si utkání zbytečně komplikovali vyloučeními, to poslední přišlo minutu a čtvrt před koncem. Nejenže už své vedení ubránili, ale Frýdečtí to zkusili v závěru zápasu v šesti bez brankáře, což střelou z půlky hřiště potrestal kapitán Břeclavi Radek Zháňal. Stanovi tak skóre na konečných 6:3. Negativem utkání je ovšem zranění dvou zadáků, Adama Svobody a Petera Beneše. Oba mají problémy s rukou. Zatímco první jmenovaný ze zápasu odstoupil už během první třetiny, druhý zápas přes bolesti dohrál, protože dalšího obránce už trenéři k dispozici neměli.

Autor: Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Jsem rád, že jsme to dneska ubojovali, už jsme potřebovali vyhrát. Utkání se vyvíjelo podle našich představ, i když to bylo v úvodu maličko nervózní. Ale vedli jsme, a poté jsme předvedli zase množství zbytečných chyb vzadu, které snad umíme vytvořit jen my. Vedeme o dvě branky a za dvě minuty je vyrovnáno. A už se klepeme. Naštěstí byl na ledě hodně cítit Martin Červenka, který to čtvrtou brankou vlastně rozhodl. Konečně jsme nastříleli šest branek, a to by bylo, abychom na to nevyhráli. Teď máme venku Přerov a Opavu, můžeme jet k těžkým utkáním o něco klidnější. Rozhodovat o našich šancích pro play-off asi bude naše domácí utkání s Valašským Meziříčím.“

Miroslav Kameník (trenér Frýdku-Místku): „V utkání jsme určitě nebyli horším týmem, naopak. Rozhodly individuální chyby v obraně a neproměňování našich šancí, to ale říkáme každý zápas. Když už se nám podařilo dostat znovu do zápasu, dostaneme zbytečně čtvrtý gól. To nás srazilo do kolen a rozhodlo zápas.“

HC LVI BŘECLAV – HC FRÝDEK-MÍSTEK 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Červenka (Směřička, Medřický), 16. Vojáček (Červenka), 27. Červenka (Tobola, Medřický), 37. Červenka (Tobola, Medřický), 42. Dittrich (Kučera, Papp), 59. Zháňal (Miklík, Průdek) – 11. Ivan (Krutil), 29. Gogolka, 31. Matějek (TS)

Vyloučení: 5:7, navíc Krutil (FM) 2x OT 10 minut a do konce Využití: 1:1 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Netopil – Kříž, Maťašovský; Diváci: 294; Poměr střel: 23:36

HC LVI Břeclav: Šurý – Miklík (A), Směřička – Beneš (A), Svoboda – Vojáček, Dittrich – Höss – Tobola, Medřický, Červenka – Kučera, Zháňal (C), Průdek – Konečný, Kozel, Buhaj – Papp, Kubáč

HC Frýdek-Místek: Kubáň – Samiec, Teper, Jonáš, Matějek, Krutil (C), Ivan (A), Stránský (A), Lipina, Černín, Mach, Zedník, Mamula, Gogolka, Sluštík, Vacula, Prokop

Další zápasy 35. kola:
Karviná – Přerov 1:4; Opava – volno; ValMez – Hodonín 4:2; Vsetín – Poruba 4:3; Technika – Nový Jičín 2:3p