Následující víkend na Břeclavsku je nabitý akcemi, kde můžete ochutnat dobré víno (i pečenou husičku)

Břeclavsko – Následující víkend je nabitý akcemi týkajících se dobrého vína, i pečených husiček. No, posuďte sami:

Světový duel vín v Hustopečích

HUSTOPEČE – Unikátní nesoutěžní přehlídka a srovnání našich vín se světovými se uskuteční v sobotu 22. listopadu v hustopečském Hotelu Centro od 10 hodin. K ochutnání budou například i vína, která se běžně pijí jen v michelinských restauracích v Honkongu či Japonsku nebo vína ze stoletých vinic. Zhodnotit vína budou moci návštěvníci i slavným hvězdám, jako jsou například herci Antonio Banderas, Karel Roden, režisér Francis Ford Coppola nebo fotbalista Lionel Messi.

Souboj mladých vín v Břeclavi

BŘECLAV – Již tradiční souboj mladých vín letos proběhne v pátek 21. listopadu od 19 hodin v Zámeckém sklepě v Břeclavi. Řízená degustace nabídne možnost porovnat kvalitu a styl mladých moravských nejen Svatomartinských vín s francouzským Beaujolais Nouveau (přímo od krále Beaujolais George Duboeufa!), rakouským Junger Österreicher a překvapením ze Slovenska. Degustaci povede trojnásobný sommelierský mistr ČR Libor Nazarčuk, který představí i některá vhodná snoubení mladých vín a pokrmů.

Putování nejen za vínem

MIKULOV – Oblíbené putování nejen za vínem po křížové cestě na sv. Kopečku se koná v Mikulově i o víkendu 21. – 23. listopadu. Putování je určeno všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Mikulovsku a současně mají zájem vidět zajímavá místa a pamětihodnosti. Vychází se od vinného sklípku U Konšelů v pátek a v sobotu v 15 hodin a v neděli ve 13 hodin, po předchozí osobní domluvě.

Žehnání mladého vína ve V. Pavlovicích

VELKÉ PAVLOVICE – V neděli 23. listopadu v 15 hodin začne ve Vinných sklepech F. Lotrinského žehnání mladých vín ročníku 2014. Kněžského požehnání se ujme v souladu s zažitou tradicí místní farář Marek Kardaczyński, jež společně s velkopavlovickými vinaři, představiteli města a se všemi návštěvníky poprvé oficiálně ochutná letošní víno.

Košt mladých vín a husí

NĚMČIČKY – V pátek 21. listopadu můžete v kulturním domě v Němčičkách ochutnat svatomartinskou husu a nejlepší mladá vína od místních vinařů, zatančit a pobavit se můžete u cimbálové muziky. Začátek ochutnávky mladých vín je v 18 hodin.

Ochutnávka mladých vín v Kobylí

KOBYLÍ – V pátek  21. listopadu se od 18 hodin v hasičské zbrojnici uskuteční ochutnávka mladých vín místních vinařů. Občerstvení zajištěno.

Svatomartinská husa v Pavlově

PAVLOV – Hotel Pavlov společně s Veronikou Šilinkovou z Víno-Klubu.cz a s místními pavlovskými vinaři srdečně zvou v sobotu 22. listopadu na tradiční svatomartinskou husu, oslavu mladého vína a dobrého jídla.

 

V Hlohovci bude Myslivecký večer

 

HLOHOVEC (tz) – Myslivecké sdružení Hlohovec zve na tradiční Myslivecký večer, který se koná v sobotu 22. listopadu od 20 hodin v kulturním domě. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba Vacenovjáci. Připravena je myslivecká kuchyně a bohatá, nejen zvěřinová tombola.

 

Velké Bílovice zvou na soutěž zelňaček

 

VELKÉ BÍLOVICE (JaŠ) – V sobotu 22. listopadu se na parkovišti před kulturním domem ve Velkých Bílovicích uskuteční 5. ročník soutěže ve vaření zelňaček, která si získává stále větší oblibu. Soutěžit letos bude sedmadvacet týmů, vstupné je pro návštěvníky zdarma. Jeden vzorek polévky bude stát 20 Kč, součástí akce bude i adventní jarmark. Slavnostní zahájení soutěže je v 9 hodin, vyhlášení výsledků bude ve 14.30. Od 15 hodin bude na sóle probíhat kácení máje.

 

 

 

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …