Naše dívky o víkendu 100% úspěšné

BŘECLAV / Lokomotiva Břeclav – volejbal

Samá vítězství zažívaly o víkendu naše dívčí týmy. Ve všech víkendových zápasech, které se odehrály v rámci krajských přeborů juniorek a žákyň nezažily Břeclavačky ani jednu porážku a odnesly si plný počet bodů.

Naše juniorky v neděli v domácím prostředí přivítaly DDM Kuřim. Podle slov trenéra Uhra to měl být test naší výkonnosti, protože v loňské sezóně jsme s tímto týmem sváděli vyrovnané boje. V letošní sezóně se ale břeclavský tým pohybuje na špici tabulky, zatímco Kuřim drží pátou příčku. Už první zápas byl pro domácí Břeclavačky jednoznačnou záležitostí a porazily Kuřim 3:0 (19,11,15). Ve druhém zápase dal trenér prostor střídajícím hráčkám z týmu našich starších žákyň. Zápas se mírně vyrovnal, ale i tak jsme ukázali svoji sílu a zvítězili 3:1 (20,21,-23,14). Naše juniorky si za dvě vítězství připsaly 6 bodů a drží druhé místo v průběžné tabulce KP.

Žákyně A opět odehrály své kolo krajského přeboru mezi nejlepší čtveřicí. Do brněnské haly Vodová přijely v plné síle, a tak mohly pomýšlet na dobrý výsledek. V prvním zápase jsme nastoupili proti Znojmu a od začátku je drželi pod tlakem servisem a dobrou obranou. První jasná výhra 2:0 nás povzbudila do následující konfrontace s domácím VK Královo Pole. S nimi jsme zatím odehráli několik vyrovnaných třísetových zápasů, ale na první vítězství jsme stále čekali. I v tomto zápase se nám od začátku dařilo tlačit výborným servisem a první sadu jsme získali pro sebe. Také ve druhém setu jsme si vybudovali náskok, ale uprostřed setu nastal zlom. Přestože jsme měli nakročeno k výhře 2:0, jako bychom se toho zalekli. Místo abychom zabrali, došlo ke zvolnění, čehož soupeřky okamžitě využily. Vyrovnaly na 1:1 a rozhodnout tak musela opět třetí zkrácená hra. Za beznadějného stavu 11:14 se Břeclavačky konečně semkly a dokázaly odvrátit několik brněnských setbolů. Vývoj zápasu jsme otočili a nakonec zvítězili 2:1. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Sokolu Brno I. Příležitost dostaly i střídající hráčky a přes menší komplikace ve druhém setu jsme i zde získali výhru 2:1 a upevnili si druhou příčku v průběžné tabulce JM-kraje.

Mladší žákyně B v sobotu odehrály další kolo KP starších žákyň. Zde se jen potvrdila jejich stoupající výkonnost, když dokázaly třikrát zvítězit s týmy Brno-Milénova, Kuřim a DDM Brno. V soutěži, kde mají hlavně sbírat herní zkušenosti, předvádějí výborné výkony často proti mnohem starším soupeřkám. Tři vítězství znamenala první místo v tabulce, což je posunulo do 4. výkonnostní skupiny.