Nakradli si za 135tisíc korun

BŘECLAVSKO: Vykradená auta poskytla zlodějům tučnou kořist.

Během jednoho dne napáchali zloději vykradením čtyř zaparkovaných aut škodu za 135tisíc korun. Ke krádežím však vůbec nemuselo dojít, kdyby si majitelé vozidel nepletli zaparkovaná auta s bezpečnostní schránkou a nenechávali v něm cenné věci, kabelky a jiné věci, které lákají zloděje. Auto skutečně není trezor a každý, kdo si to myslí, může být zklamán a okraden.

Břeclavští policisté vyšetřují dva případy vloupání do zaparkovaných vozidel. První z nich se stal ve středu krátce po poledni v Poštorné. Zloděj zde ze zaparkovaného osobního auta ukradl dámskou kabelku s osobními doklady, platebními kartami, finanční hotovostí a šperky. Celková škoda, která vznikla krádeží a poškozením, byla vyčíslena na 51tisíc korun. Další vloupání se odehrálo na odstavné ploše u rybníka Apollo u Lednice. Zloděj se vloupal do zaparkovaného osobního vozidla a odcizil z něj finanční hotovost, osobní doklady, křídlo a prkno na Kiteboarding a dva neoprenové obleky. Majitel odcizených věcí si škodu vyčíslil na 35tisíc korun.

Další dva obdobné případy řešili policisté z Mikulova. Na parkovišti před obchodním domem Lidl neznámý pachatel vnikl do zaparkovaného vozidla a ze sedadla odcizil odloženou dámskou kabelku s peněženkou, osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí. Dále pak ukradl mobilní telefon a fotoaparát. Škoda způsobená krádeží věcí, byla vyčíslena na 30tisíc korun. Ke krádeži vloupáním do zaparkovaného vozidla došlo také v Mikulově u Mariánského mlýna. Zloděj se násilně vloupal do auta a ukradl dámskou kabelku s finanční hotovostí, brýlemi, osobními doklady, platební kartou a dále pak mobilní telefon. Škoda poškozením vozidla a krádeží se odhaduje na 19tisíc korun.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …