il.foto:t-sal.blog.cz

Naději na první podzimní body spláchl déšť

Břeclav – Podruhé v nové sezóně měli fotbalisté MSK Břeclav výhodu domácího hřiště, když v sobotu 23.srpna hostili béčko Sigmy Olomouc. Odvedli solidní výkon, ale za stavu 1:1 byl v 65.minutě zápas rozhodčím předčasně ukončen kvůli prudkému lijáku a nezpůsobilému terénu. Bude se hrát znovu od první minuty v náhradním termínu 3.září od 17 hod.

Úvod zápasu patřil Sigmě, která si vypracovala sérii rohových kopů a měla i jednu nadějnou gólovou šanci, kterou zneškodnil brankář MSK Lukáš Prokop. Tečovaná střela změnila směr a nebylo snadné jí zabránit v cestě do sítě.

První nebezpečnou akci, která skončila vedoucí brankou domácích, založil kapitán Pavel Simandl. Na pravé straně se zbavil svého strážce, poslal centr do šestnáctky Olomouce, kde další útočník MSK přenechal míč lépe postavenému Igoru Tcybrovi a ten ho technickou střelou přesně umístil. Tento moment ovlivnil další průběh zápasu. Evidentně převzali taktovku domácí a měli další příležitosti své vedení navýšit. Tomáš Kunc tu svou pokazil střelou vysoko nad břevno, Simandl z dobré pozice nastřelil jen brankáře hostí.

I tak byli s průběhem první půle spokojenější domácí fotbalisté, kteří šli do šatny s jednogólovým náskokem. To již začalo hustě pršet a po přestávce déšť ještě zesílil. Na těžkém terénu unikl Lucas Carvalho a byl zezadu sražen, což poslalo Olomouc na zbytek zápasu do desíti. Přesto se hostům podařilo vyrovnat, když v lijáku zapadl těžko kontrolovatelný přetažený centr za Prokopova záda. Ještě se dvě minuty hrálo, ale protože déšť nepřestával, rozhodčí hru přerušil, poslal hráče do kabin a po dalších dvaceti minutách čekání na změnu počasí, která nepřicházela, zápas definitivně odpískal.
„Je to pro nás velká škoda, protože kromě ztráty bodu, který jsme měli na dosah, budeme při opakovaném zápasu znovu platit rozhodčího a pořadatelskou službu a navíc bude Sigma B mít možnost nasadit fluktuanty ze svého áčka, které 3.září hrát nebude,“ řekl po nedohraném zápasu vedoucí družstva MSK A Radim Hübner. Trenér Břeclavi Karel Bečka k tomu dodává: „Hráli jsme slušně, hráči dodržovali stanovenou taktiku a kromě vedoucí branky mohli naše vedení ještě navýšit. V závěru jsem měl připraveno dvojí střídání na posílení útoku proti vyloučením oslabenému soupeři. Zastavila nás příroda, o body budeme muset bojovat v opakovaném zápasu.“

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Zezula, Hloch – Carvalho, Simandl, Paděra, Smirnov – Tcybrov, Kunc.

Výsledky 3.kola: Kroměříž-Slovácko B 5:0 (4:0), Zlín B-Opava B 3:0 (2:0), Líšeň-Zábřeh 1:0 (1:0), Třebíč-Hulín 2:4 (1:2), Prostějov-HFK Olomouc 5:0 (3:0), Hlučín-Vyškov 3:0 (2:0), Uničov-Orlová 1-1 (1-0).

Ve 4.kole budou muži MSK hosty Slovácka B, hrát se bude v neděli 31.srpna od 10:15 hod. O tři dny později, ve středu 3.září, se v Břeclavi odehraje opakovaný zápas se Sigmou Olomouc B (od 17 hod) a následně v sobotu 6.září uvítají v dalším domácím zápasu fotbalisté MSK aktuálně vedoucí celek soutěže, Spartak Hulín (od 16:30).