Nadační fond manželů Mikuleckých – Luděk pro lidi bilancuje rok 2014

Břeclav – Nadační fond „Luděk pro lidi“založil spolu se svou manželkou Hanou Luděk Mikulecký. Jeho smyslem je podporovat mladé sportovní talenty Břeclavska, jejichž nadání se často kvůli stále vzrůstající finanční náročnosti sportu nemůže projevit. V následujícím článku shrnul jeho činnost v uplynulém roce.

„Na počátku nového roku, a tedy na počátku dalšího grantového období Nadačního fondu Luděk pro lidi, mi dovolte trochu zrekapitulovat jeho dosavadní činnosti. Vzal bych to tentokrát v úvodu trochu ze široka a ohlédl se na počátek a zhodnotil bych, jak se nám daří a nedaří naplňovat náš původní záměr.
Nadační fond jsme společně s manželkou Hankou založili v roce 2012 na podporu mladých sportovních talentů Břeclavska, jejichž rodiče pobírají nízké příjmy a nemají tak možnosti talent svých dětí rozvíjet. Uvědomovali jsme si, že sport, a to i sport dětský, se stává stále dražší záležitostí a řada rodin si nemůže dovolit své dítě, i když je nadané, podporovat.

Nadační fond Luděk pro lidi chce od svého počátku dlouhodobě podporovat talentované děti a mladé lidi, kteří mají potenciál se v budoucnosti dostat mezi špičku ve své kategorii. Do této oblasti směřovali jedny z prvních grantových řízení, kdy byli mimo jiné podpořeni nadějní břeclavští sportovci – veslař Lukáš Helešic nebo stolní tenistka Denisa Pyskatá.

V minulém roce nás s manželkou zaujal příběh jedenáctiletého Martina Cabala, který potřeboval další speciální cvičení v sanatoriu v Klimkovicích u Ostravy – tzv. KLIM-THERAPY. A i když to bylo částečné vybočení z původní vize nadačního fondu, neváhali jsme a rozšířili pomoc nadačního fondu i do této oblasti. V závěru minulého roku formou benefičního koncertu pomohli ještě Kamilce Čulenové. Jelikož víme, že je v této oblasti vhodná opakovaná léčba, která je velmi nákladná, tak jsme se rozhodli, že budeme činnost nadačního fondu směřovat i do této oblasti.

Když bych to měl zhodnotit jednou větou, tak se nám daří naplňovat naši vizi nadačního fondu. Myslím, že rozdělená částka ve výši 216 300,- Kč má dostatečnou vypovídací schopnost. I v tomto nadcházejícím roce chceme pokračovat v započaté práci a nadále podporovat rozvíjení talentu, a nejen sportovního, u dětí a mladých lidí, ale rovněž i nadále podporovat děti při jejich pobytu v sanatoriu v Klimkovicích.“

Ing.Luděk Mikulecký

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Sarajevo 1914

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 6.3.2024/ 18:00 Miroslav Geršic: Sarajevo 1914 Před 110 lety …