Nadace hledá nápady a nabízí pomoc

Břeclav, Hodonín – Máte nějaký nápad na úpravu vašeho okolí nebo zlepšení kvality života lidí okolo vás a nevíte jak na to? Jihomoravská komunitní nadace vám nabízí pomoc při jeho realizaci a ty nejlepší nápady dokonce finančně podpoří.

„Máte-li v hlavě nápad, který čeká na svou pravou chvíli tak věřte, že ta chvíle je tady.“ říká Zlata Maděřičová, ředitelka Jihomoravské komunitní nadace, která tuto výzvu vypisuje.  „Hledáme malé začínající spolky, které postrádají zkušenosti, know how, ale jsou plné elánu, nápadů a kreativity. „ pokračuje.

Jihomoravská komunitní nadace se trvale věnuje výchově lídrů v regionu a vyhledává ty nejlepší nápady na soustavné zvyšování kvality života na Břeclavsku a Hodonínsku. V rámci projektu podpořeném Velvyslanectví USA oslovuje  nyní nadace malé neziskovky, neformální skupinky nadšenců, ale i jednotlivce, kteří zkouší realizovat své aktivity ve veřejném prostoru a jsou kreativní. Program podporuje aktivní lidi, potencionální lídry. „Vytvoříme podmínky pro setkání, navázání kontaktů, výměnu zkušeností a poskytne jim příležitost vystoupit se svým projektem na veřejnosti, naučí je jednat s dárci a umět se „prodávat“.“ Dodává programová manažerka Kateřina Sedláčková.

Smyslem podpory je zapojení  mladých aktivistů do veřejně prospěšných aktivit v regionu a jejich schopnost uspět. Nadace nabízí know how jak uspět v soutěži o granty nebo o privátní dárce, naučit je prezentovat svoje nápady. Program je inovativní v tom, že o finanční podporu se nebude žádat psanou žádostí, ale prezentací na společném setkání. Tam se také rozhodne, které projekty zvítězí a získají naši finanční podporu.

Projekty mohou být „jednorázové“ i trvalejší, nejsou omezeny oborově a jejich realizace by neměla trvat dél než do konce září 2015.

Celý projekt je zastřešený Asociací komunitních nadací České republiky a je podpořený Velvyslanectvím USA v ČR.

Více informací naleznete na www.jmkn.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Veřejné setkání – Vysokorychlostní trať

RAKVICE / Zasedací místnost OÚ 30.5. od 16,30 hod. ZAJÍMÁ VÁS PODOBA VYSOKORYCHLOSTNÍ TRATI V NAŠEM …